Բայրամովն ու Խովաևը քննարկել են Երեւանի և Բաքվի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով ՌԴ ԱԳՆ հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաեւի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, այդ թվում՝ Երեւանի եւ Բաքվի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակներում տարբեր ուղղություններով ձեռնարկվող քայլերի շուրջ, ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
Բայրամովը եւ Խովաեւը կարեւորել են Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների կողմից ստորագրված եռակողմ հայտարարությունների կետերի լիարժեք իրականացման կարեւորությունը՝ տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության ապահովման համար՝ նշելով բոլոր ջանքերի մոբիլիզացման կարեւորությունը՝ նորմալացման գործընթացն առաջ մղելու եւ կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար։

Байрамов и Ховаев обсудили процесс нормализации отношений Еревана и Баку
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился со спецпредставителем МИД России по нормализации армяно-азербайджанских отношений Игорем Ховаевым.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущей ситуации в регионе, в том числе о шагах, предпринятых в различных направлениях в рамках процесса нормализации отношений между Ереваном и Баку, говорится в сообщении МИД Азербайджана.
Байрамов и Ховаев подчеркнули важность полной реализации пунктов трехсторонних заявлений, подписанных руководителями Армении, России и Азербайджана в целях обеспечения мира и безопасности в регионе, отметив важность мобилизации всех усилий для продвижения процесса нормализации и достижения конкретных результатов.