Իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է․ վիրավորներից 3-ի վիճակը ծանր է, մեկինը՝ ծայրահեղ ծանր․ ԱՀ ՊՆ
Օգոստոսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է եղել։ Լարվածությունն, ընդհանուր առմամբ, պահպանվում է։ Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
Նախորդ օրերին վիրավորում ստացած զինծառայողներից մի քանիսը դուրս են գրվել բժշկական հաստատություններից։ Վիրավոր զինծառայողներից 3-ի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, ևս մեկինը' ծայրահեղ ծանր` դրական որոշակի դինամիկայով։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ, իրադրության հետագա կայունացմանն ուղղված աշխատանքները շարունակվում են։
Հիշեցնենք`օգոստոսի 3-ին՝ ժամը 09։00-ից ադրբեջանական ստորաբաժանումները թիրախավորել են ՊԲ մարտական դիրքերն ու զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայրը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ականանետներ, նռնականետներ և հարվածային ԱԹՍ-ներ։

Обстановка относительно стабильная, напряженность сохраняется – Минобороны Арцаха
Оперативная обстановка на линии соприкосновения в ночь на 5 августа и по состоянию на 09:00 утра была относительно стабильной. Напряженность в целом сохраняется. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
«На некоторых направлениях азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня, применив стрелковое оружие. Потерь с армянской стороны нет», – говорится в сообщении.
В ведомстве также сообщили, что несколько военнослужащих, ранее получивших ранения, были выписаны из медучреждений в предыдущие дни.
Состояние 3 раненых военнослужащих продолжает оставаться тяжелым, состояние еще одного оценивается как крайне тяжелое, с определенной положительной динамикой.
При посредничестве российских миротворческих сил продолжается работа, направленная на дальнейшую стабилизацию обстановки.