Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին լարվածության ֆոնին գումարվել է ՀԱՊԿ առցանց գագաթնաժողովը
Տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ առցանց գագաթնաժողովը, որը գումարվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին լարվածության ֆոնին։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
Նիստին մասնակցել են Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Տաջիկստանի վարչապետ Կոխիր Ռասուլզոդան, Բելառուսի անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը:
Նիստում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակն ու ՀԱՊԿ հետագա քայլերը: Նիստն ընթացել է տեսակոնֆերանսի ձևաչափով:

Совет коллективной безопасности ОДКБ обсудил ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Совет коллективной безопасности ОДКБ на своем заседании обсудил ситуацию на армяно-азербайджанской границе и дальнейшие шаги Организации, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Заседание в режиме видеоконференции провел Никол Пашинян. В нем также приняли участие президент РФ Владимир Путин, президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев, президент Кыргызстана Садыр Жапаров, премьер-министр Таджикистан Кохир Расулзода, госсекретарь Совбеза Беларуси Александр Вольфович, заместитель генсека ОДКБ Валерий Семериков.
«В ходе заседания обсуждена ситуация на армяно-азербайджанской границе и дальнейшие шаги ОДКБ. О принятых решениях с релизом выступит Секретариат ОДКБ», – говорится в сообщении.