Կարեն Կարապետյանը ՀՀԿ–ից դուրս չի եկել
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, ՀՀԿ–ական Կարեն Կարապետյանը կուսակցությունից դուրս չի եկել։ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ–ական Սամվել Նիկոյանը «7օր»–ին ասել է, որ նման տեղեկություն երեկ կայացած ՀՀԿ խորհրդի նիստում չի հաղորդվել։
–Ընդամենն ասվել է, որ իր դիմումի համաձայն նա հրաժարական է ներկայացրել պաշտոնից,–նշել է Նիկոյանը։
«7օր»–ի հարցին՝ կուսակցության մեջ Կարեն Կարապետյանին ՀՀԿ–ից հեռացնելու տրամադրություններ չկա՞ն, Ս. Նիկոյանը պատասխանել է.
–Բացարձակապես ո՛չ։ Ես կուսակցության տրամադրությունների մասին խոսելու լիազորությունը չունեմ, բայց բացարձակապես ո՛չ։ Եթե բարձրաստիճան պաշտոնյան ինքն իր ցանկությամբ հրաժարվում է պաշտոնից, դա որևէ բան չի նշանակում կուսակցական իրավունքների և պարտականությունների մասով։

Карен Карапетян не покинул ряды РПА
Руководитель администрации прехидента РА, член РПА Карен Карапетян не покинул ряды Республиканской партии Армении. Как заявил «7or» вице-председатель НС РА, член РПА Самвел Никоян,  на вчерашнем заседании совета РПА такой информации не было распространено.
«Лишь было сказано, что согласно своему заявлению, он подал в отставку», - отметил Никоян.
На вопрос «7or» о том, есть ли внутри партии намерения отчислить Карена Карапетяна из РПА, Самвел Никоян ответил:
«Абсолютно нет, хотя у меня нет полномочий говорить о намерениях членов партии. Если высокопоставленный чиновник сам отказывается от своей должности, то это ничего не означает в плане его партийных прав и обязанностей».
Кроме того, по словам Никояна, ни сам Карен Карапетян не объяснил причины своей отставки, ни они не поинтересовались у него.