Զոհված զինծառայողների հարազատները պահանջում են անուններ հրապարակել
Ադրբեջանական ագրեսիայից օրեր անց Պաշտպանության նախարարությունը դեռևս հստակ թվեր չի ներկայացնում, թե հայկական կողմն ինչ կորուստներ է ունեցել: Վերջին թիվը ներկայացրել է Փաշինյանը կառավարության նիստում՝ ունենք 135 զոհ, վիրավորների և անհետ կորածների մասով որևէ տեղեկատվություն չկա: Ասում են՝ ճշտում ենք: Միևնույն ժամանակ պետական մակարդակով չի հրապարակվում հերոս զինծառայողների անունները, ովքեր զոհվել են հայրենիքի պաշտպանության համար:
Նախօրեին արդեն սոցիալական ցանցերում 44-օրյա պատերազմի զոհերի հարազատները, մայրերը, քույրերն ու ընկերները ֆլեշմոբ են սկսել՝ պահանջելով հրապարակել հերոսների անունները:
Պահանջը հետևյալն է.
«Պահանջում են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն անհապաղ հրապարակի մեր նոր անմեղ զոհերի անունները, որպեսզի ճանաչենք մեր հերոսներին և պատիվ ունենանք նրանց հրաժեշտ տալու և մայրերի կողքին կանգնելու»:

Родственники погибших военнослужащих требуют обнародовать их имена
Спустя несколько дней после азербайджанской агрессии министерство обороны все еще не представило четких данных о потерях армянской стороны.
Последние данные на заседании правительства представил Пашинян: у нас 135 погибших, информации о раненых и пропавших без вести нет. Говорят, что уточняют. При этом, имена героических воинов, павших за защиту Отечества, на государственном уровне не публикуются.
Накануне родственники жертв 44-дневной войны инициировали в социальных сетях флешмоб, требуя опубликовать имена героев.
Требование заключается в следующем:
«Они требуют, чтобы министерство обороны РА незамедлительно обнародовало имена наших новых невинных жертв, чтобы мы получили возможность знать наших героев, иметь честь проститься с ними и встать рядом с их матерями».