Աբրամ Բախչագուլյանը ո՛չ հերքել, ո՛չ էլ հաստատել է ԿԸՀ նախագահ դառնալու լուրը
«7օր»–ի հետ զրույցում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախկին քարտուղար Աբրամ Բախչագուլյանը ո՛չ հերքել, ո՛չ էլ հաստատել է ԿԸՀ նախագահ դառնալու լուրը։
–Դա այսօր քննարկելու հարց չէ,–ասել է Ա. Բախչագուլյանը՝ նշելով, որ ինքն այսօր զբաղված է հուղարկավորությամբ։
Սեպտեմբերի 9–ին ԿԸՀ նորընտիր նախագահ Գարեգին Ազարյանը մահացել էր սրտի կաթվածից։ Նա ԿԸՀ անդամ էր նշանակվել ՀՀ վճռաբեկ դատարանի քվոտայով։
ԿԸՀ նախկին քարտուղար, ՀՀԿ–ական Աբրամ Բախչագուլյանն ավելի վաղ «7օր»–ին ասել էր, թե ինքը հրաժարվել է ԿԸՀ անդամ լինելուց, և ՄԻՊ–ին նախապես դիմում, իսկ հետո հրաժարական ներկայացրածներից մեկն էլ ինքն է եղել, քանի որ իրեն ա՛յլ աշխատանք են առաջարկել։ Դրանից մի քանի օր անց Ա. Բախչագուլյանը նշանակվեց ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդի անվտանգության տեսչության պետ։

Абрам Бахчагулян ни опроверг и ни подтвердил информацию о его избрании председателем ЦИК РА
В беседе с «7or» бывший секретарь ЦИК Абрам Бахчагулян ни опроверг и ни подтвердил информацию о его избрании председателем ЦИК РА.
«На сегодня это не вопрос, требующий обсуждения», - отметил он, добавив, что сегодня он занят организацией церемонии похорон.
Напомним, что 9 сентября от сердечного приступа скончался новоизбранный председатель ЦИК Гарегин Азарян. Он стал членом ЦИК  по квоте Кассационного суда РА.
Как ранее сообщил «7or» бывший секретарь ЦИК, член РПА Абрам Бахчагулян, он отказался от членства в ЦИК и одним из заранее подавших заявление об отставке омбудсмену РА лиц был он, так как ему предложили другую работу. Несколько дней спустя Абрам Бахчагулян был назначен начальником Госслужбы безопасности продуктов питания при Министерстве сельского хозяйства.