Իրանը խոշոր զորավարժություններ կանցկացնի Ադրբեջանի հետ սահմանի մոտ
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի հրամանատար, բրիգադային գեներալ Մոհամմադ Փաքփուրը հայտնել է առաջիկա օրերին երկրի հյուսիսում զորքերի խոշոր զորավարժությունների մասին։ Այս մասին գրում է mehrnews.com-ը:
«Առաջիկա օրերին Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի՝ «Իշխանություն» անվանումը կրող զանգվածային զորավարժությունները կանցկացվեն երկրի հյուսիսային սահմաններում՝ Արազի (Արաքս) շրջանում, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի տարածաշրջանային «Աշուրա» ռազմակայանի կողմից»,-հայտնել է զինվորականը:
Նա հայտարարել է, որ խոշոր զորավարժությունների անցկացումը համահունչ է առաքելության իրականացմանը՝ ըստ տարեկան պլանի, որի նպատակն է բարձրացնել ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի մարտական պատրաստվածությունը։

Иран проведет учения на границе с Азербайджаном
Командующий сухопутными войсками Корпуса стражей Исламской революции (КСИР) Ирана бригадный генерал Мохаммад Пакпур анонсировал проведение крупных военных учений на севере ИРИ. Его цитирует новостное агентство «Mehr».
«В ближайшие дни на северных границах страны в районе Араз (граница с Азербайджаном. – прим.) на базе регионального командования КСИР «Ашура» пройдут масштабные учения сухопутных войск КСИР под названием «Эхтедар» («Сила». – прим.)», – сообщил Мохаммад Пакпур.
Как он отметил, проведение крупных учений соответствует выполнению задач по годовому плану, с целью повышения боеготовности сухопутных войск КСИР.