Հնդկական փղերը, Փելոսիի արցունքները, Մակրոնի բարիտոնը
Հայաստանի ժողովրդի մի մասին հաջողացրել են ամբողջությամբ ապուշացնել, գցել անուրջների գիրկն ու դարձնել մատաղացու գառ։
Նիկոլ Փաշինյանը խոստացավ խաղաղություն, բայց բերեց պատերազմ։ Նա գրեթե ամենօրյա ռեժիմով գլուխ ուտելով է զբաղված։ Ու նրան քվե տվածներից ոչ մեկ չի ասում, այ ով իմ ․․․, բա ո՞ւր է խաղաղության դարաշրջանը։
Վերջին ինտենսիվ սրացումը սեպտեմբերի 13–14–ին էր։ Թշնամին ներխուժեց ՀՀ ինքնիշխան տարածք Ջերմուկի ու Սյունիքի ուղղությամբ։ Հանրությունը մի քանի ժամով բորբոքվեց, բարձրացվեցին հարցեր, թե ու՞ր է մեր ՀՕՊ–ը, ու՞ր են բանակում խոստացված բարեփոխումները, ինչու՞ են մեր տղաները գնդակահարվում կամ ռբմահարվում դիրքերում։
Նիկոլ Փաշինյանին կրկին հաջողվեց մեր ժողովրդի մի մասին հիմարացնել և բառիս բուն իմաստով հնդկական կտեր տալ։ Թշնամին կրակում է այսօր, իսկ սրանք լուր են գցում այն մասին, որ ամիսներ անց հնդկական հզոր զենք է գալու։ Լուր, որը զարմացրել է անգամ ՀՀ–ում Հնդկաստանի դեսպանին։ Բայց դա կարևոր չէ։ Կարևորն այն է, որ այդ օրվա լրահոսը լցվեց հնդական զենքի մասին հեքիաթով, ինչը պետք է մակարոնեղեն կախեր դեռևս Վարդանանց պատմությունից հնդկական փղերի լեգենդի տակ մնացածների ականջներից։
Հիմա էլ նոր բան են գտել։ Ասում են՝ Արևմուտքը մեզ կօգնի։ Արևմուտքը բառացի է ասում, որ անվտանգային առումով գործիք չունի օգնելու, բայց այստեղից Նիկոլի գլխավորությամբ հակառուսական այնպիսի հիստերիա են բարձրացրել, որ արևմտաթուրքական ուժերը ձեռքերը շփում են։
ԱՄՆ–ը բացի Նենսի Փելոսիի արցունքներից հայ ժողովրդին այլ բան չի տալու, բայց Նիկոլենք աչքով ունքով հասկացնում են հայ ժողովրդի ամենահետամնաց մասին, թե, իբր, Ամերիկան մեզ օգնելու է։
Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնն իր բարիտոնով հարցազրույց է տալիս ու հակառուսական քարոզ տանում՝ Հայաստանին թշնամացնելով Ռուսաստանի դեմ։ Հայ ժողովրդի մի մասն օրգազմ է ապրում դրանից։ Միայն դեբիլը չգիտի, որ ֆրանսիական նավերը լավագույն դեպքում հայերին կարողանալու են օգնել Միջերկրական ծովում՝ փախստականներին տեղափոխելով։ Բայց արի ու տես, որ օրգազմ ապրողներ կան։
ԱՄՆ–ը, Ֆրանսիան, ԵՄ–ը Հայաստանի թշնամին չեն, բայց նրանք թշնամի են Ռուսաստանին և ուզում են վերջինիս վտարել Հայաստանից ու Արցախից։ Պարզից էլ պարզ է, որ դրանից հետո մեր տարածաշրջանը լցվելու է ՆԱՏՕ–ի անդամ Թուրքիայով, բայց դա արդեն մեր խնդիրն է, ոչ թե Արևմուտքինը։ Նիկոլին ի՞նչ կա։ Ինքը Հայաստանը հանձնելու է ու թռնի։ Թող հայ ժողովուրդը մտածի իր գլխի գալիքի մասին։

Индийские слоны, слезы Пелоси и баритон Макрона
Часть народа Армении удалось полностью одурачить, бросить в объятья иллюзий и превратить в объект заклания.
Никол Пашинян пообещал мир, но принес войну. Он практически в ежедневном режиме гробит человеческие жизни. И ни один из проголосовавших за него не напоминает ему об обещанной им эпохе мира.
Последняя серьезная эскалация была 13-14 сентября. Враг вторгся на суверенную территорию РА в направлении Джермука и Сюника. Общественность всколыхнулась на несколько часов, было озвучено недоумение по части нашей ПВО, обещанных реформ в армии и беспрепятственных расстрелов и бомбежек наших парней на постах.
Николу Пашиняну снова удалось оболванить часть нашего народа и подсунуть ему индийские обманки. Враг обстреливает нас сегодня, а они впаривают нам новость об ожидающемся через месяцы мощном индийском оружии. Новость, которая удивила даже посла Индии в РА. Но это неважно. А важно то, что лента новостей этого дня заполнилась сказкой об индийском оружии, что должно было стать очередной порцией лапши для уверовавших в легенду об индийских слонах еще с истории о Вардананк.
Теперь же придумали новую сказку. Говорят, мол, Запад нам поможет. Запад, в свою очередь, дословно говорит, что не имеет инструментов для обеспечения нашей безопасности. Тем не менее, здесь во главе с Николом подняли такую антироссийскую истерию, что западно-турецкие силы попросту потирают руки.
Ничего, кроме слез Нэнси Пелоси, США армянскому народу не дадут, но николовцы всячески намекают самой отсталой части армянского народа, будто Америка нам поможет.
Президент Франции Макрон своим баритоном дает интервью и ведет антироссийскую пропаганду, рассоривая Армению и Россию. Часть армянского народа впадает от этого в оргазм. Одному лишь дебилу не известно, что французские корабли, в лучшем случае, помогут нам в Средиземном море – перевозя беженцев. Но, как выясняется, это вызывает у некоторых оргазм.
США, Франция, ЕС не враги Армении, но они враждуют с Россией и хотят вытеснить ее из Армении и Арцаха. Более чем очевидно, что после этого наш регион заполнится членом НАТО Турцией, но это проблема уже наша собственная, а не Запада. А что Николу? Он сдаст Армению и сбежит. Пусть армянский народ сам думает о надвигающемся на свою голову.