Հայաստանի անվտանգության ալֆան և օմեգան
Հայաստանի կառավարության, խորհրդարանական մեծամասնության, դատաիրավական համակարգի որոշ անդամների, «քաղակԾիվիստների» գործունեությունն ամեն ինչ ասում է։ Այնպես որ, ԱԱԾ արխիվները ոչնչացնեն, չոչնչացնեն, դրանից բան չի փոխվելու։ Բոլորի արածներս աչքներիս առաջ են։
Մեր թշնամիներն ուզում են՝
–Հայաստանը թուլացնել ու ներսից պառակտել՝ հետագայում ոչնչացնելու նպատակով,
– Արցախը տեսնել Ադրբեջանի կազմում (այս դեպքում ռուս խաղաղապահների «հարցերն» ավտոմատ կլուծվեն),
– հայ–ռուսական հարաբերությունների վատացում՝ Գյումրիի ռուսական ռազմաբազայի վերացմամբ,
– մեր տարածաշրջանում ռուսական գործոնը փոխարինել թուրքականով։
Այս բոլոր ուղղություններով Հայաստանի իշխանությունները՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, «քաղակԾիվիստները», որոնք Ադրբեջանի հաղթանակը ողջունող Ուկրաինայի դրոշներով հավաք են անում Երևանի կենտրոնում, ջանք ու եռանդ չեն խնայում։
Ուկրաինայի դրոշ ծածանողներին կես քայլ է մնում, որպեսզի Թուրքիայի ու Ադրբեջանի դրոշներով Երևանի փողոցներ դուրս գան։
Նիկոլ Փաշինյանը պարբերաբար հանդիպում է հակառուսական (իրականում՝ թուրքամետ) գործունեություն իրականացնող մարգինալների հետ և խրախուսում Հայաստանում հակառուսական հիստերիան՝ երբեմն թաքնվելով «Հավաստի աղբյուրի» անվան տակ։
Այնպես որ, ԱԱԾ արխիվները վաղուց են գաղտնազերծվել։ Գործակալները բացահայտ են աշխատում ու հայտնի անեկդոտի հերոս «Շպիոն Օնոյի» կարգավիճակում են։ Ալֆայից մինչև օմեգա ամեն ինչ տեսանելի է։

Альфа и омега безопасности Армении
Деятельность правительства РА, парламентского большинства, некоторых представителей судебно-правовой системы, «гражданских активистов» говорит сама за себя. Так что, от того, будут уничтожены архивы СНБ или нет, ничего не изменится. Содеянное ими у всех перед глазами.
Наши враги хотят:
– ослабить и расколоть Армению изнутри, с намерением ее дальнейшего уничтожения,
– видеть Арцах в составе Азербайджана (в этом случае вопрос российских миротворцев отпадет автоматически),
– ухудшения армяно-российских отношений – с последующей ликвидацией российской военной базы в Гюмри.
– замены российского фактора в регионе на турецкий.
По всем этим направлениям власти Армении во главе с Николом Пашиняном, а также «гражданские активисты», проводящие собрания в центре Еревана с флагами Украины, приветствующей победу Азербайджана, не жалеют средств и усилий.
Еще немного, и развевающие флаг Украины выйдут на улицы Еревана с флагами Турции и Азербайджана.
Никол Пашинян периодически встречается с осуществляющими антироссийскую (в реальности – протурецкую) деятельность маргиналами и поощряет в Армении антироссийскую истерию, прячась иногда за «Достоверным источником».
Так что, архивы СНБ уже давно рассекречены. Агенты работают открыто и в статусе героя известного анекдота «Шпиона Оно». Всё более чем обозримо – от альфы до омеги.