Նոր մանրամասներ ծանր հանցագործություն կատարելու համար կասկածվող անձանց վնասազերծումից
«7օր»–ն արդեն տեղեկացրել է, որ այսօր առավոտյան Կենդանաբանական այգու ճանապարհին ծանր հանցագործություն կատարելու համար կասկածվող անձանց վնասազերծելու լայնածավալ միջոցառում է իրականացվել։
«7օր»–ի տեղեկություններով՝ հանցագործների մեքենան հետապնդման ժամանակ փորձել է կտրուկ շրջադարձ կատարել և շրջվել է։ Հանցագործության մեջ կասկածվող անձանցից մեկը մահացել է, իսկ մնացածներին հաջողվել է դիմել փախուստի։ Նրանցից մեկին, սակայն, հաջողվել է հայտնաբերել, իսկ մեկն էլ Մյասնիկյան պողոտայի բլրից վայր է ընկել և մահացել։ Մահացածը առանձնապես ծանր հոդվածով մի շարք հանցագործությունների համար նախկինում դատապարտված է եղել և ազատ է արձակվել 2010 թվականին։
Երևանի ոստիկանապետ, գեներալ-մայոր Ներսիկ Նազարյանը հնարավոր է համարել, որ մինչև երեկո լինեն նոր ձերբակալություններ: Տեղեկություններ կան նաև, որ վթարի ենթարկված «Մերսեդես» մակնիշի 60 OO 086 պետհամարանիշի մեքենայի մեջ զենք–զինամթերք է հայտնաբերվել։
Կասկածներ կան, որ հանցավոր խումբը կապված է Հայաստանի մի շարք պաշտոնատար անձանց բնակարանների վրա կատարված ավազակային հարձակումների հետ:

Полиция РА провела операцию по нейтрализации преступной группировки
Сегодня утром на проспекте Мясникяна, близ  столичного зоопарка, полиция РА осуществила широкомасштабное мероприятие по задержанию группы лиц, подозреваемых в совершении тяжкого преступления.
По информации «7or», преступники пытались скрыться от преследовавшей их полиции, но машина перевернулась, в результате чего один из подозреваемых скончался, а остальным удалось скрыться с места происшествия. Одного из них удалось найти, а второй упал с холма на проспекте Мясникяна и скончался.
Кроме того,  согласно сведениям, в перевернувшемся автомобиле марки «Мерседес» с госномером 60 ОО 086 было обнаружено оружие.
Есть версия, что преступная группировка связана с разбойными нападениями на квартиры некоторых чиновников Армении.
Также есть информация о том, что в составе преступной группировки находился сын одного из высокопоставленных государственных должностных лиц.