Հանցավոր խմբի անդամներից մեկը քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալի որդի՞ն է
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այսօր առավոտյան Կենդանաբանական այգու ճանապարհին ծանր հանցագործություն կատարելու համար կասկածվող անձանց վնասազերծելու լայնածավալ միջոցառում է իրականացվել։
Քիչ առաջ էլեկտրոնային լրատվամիջոցները տեղեկություններ տարածեցին, որ Մյասնիկյան պողոտայում վնասազերծված հանցավոր խմբի անդամներից մեկը ՀՀ բարձրաստիճան մի պաշտոնյայի՝ ՀՔԾ պետի տեղակալ Մարսել Մաթևոսյանի որդին է:
Ընդ որում, վնասազերծման գործողությունը իրականացվել է ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության աշխատակիցների կողմից:
Կասկածներ կան, որ հանցավոր խումբը կապված է Հայաստանի մի շարք պաշտոնատար անձանց բնակարանների վրա կատարված ավազակային հարձակումների հետ:

Один из членов преступной группировки – сын замначальника Особой следственной службы РА?
Как ранее сообщалось, сегодня утром на проспекте Мясникяна, близ  столичного зоопарка, полиция РА осуществила широкомасштабное мероприятие по задержанию группы лиц, подозреваемых в совершении тяжкого преступления.
Немногим ранее электронные СМИ распространили информацию о том, что один из членов преступной группировки -  сын высокопоставленного государственного должностного лица, а именно,  заместителя начальника Особой следственной службы Марселя Матевосяна.
Отметим, что действия по обезвреживанию осуществляли сотрудники Главного управления по борьбе с организованной преступностью.
Есть версия, что преступная группировка связана с разбойными нападениями на квартиры некоторых чиновников Армении.