Ընտրությունների ժամանակ Պուտինը միանձնյա կգլխավորի «Եդինայա Ռոսիա»–ի ցուցակը
Ինչպես փոխանցում է «Ինտերֆաքս» լրատվական գորկալությունը, 2011թ. դեկտեմբերի 4–ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում, ինչպես և սպասվում էր, «Եդինայա Ռոսիա»–ի ցուցակը կգլխավորի երկրի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը։
Այսօրվանից սկսվում են «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության համագումարները։ Ենթադրվում է, որ ընտրացուցակի համար պատգամավորները կքվեարկեն համագումարի աշխատանքների երկրորդ օրը։
Ինչպես հաղորդել է գործակալության աղբյուրը, Պուտինի ազգանունը միակն է լինելու «Եդինայա Ռոսիա»–ի ընտրացուցակի դաշնային հատվածում, այսինքն՝ կրկնվելու է նախկին խորհրդարանական ընտրություններում օգտագործված սխեման։

Владимир Путин единолично возглавит предвыборный список партии "Единая Россия"
На парламентские выборы, намеченные на 4 декабря, как ожидается, партию "Единая Россия" поведет ее лидер Владимир Путин. Он возглавит список кандидатов в депутаты от партии, сообщает  "Интерфакс" со ссылкой на  источник в руководстве "Единой России".
Отметим, что сегодня  начинает свою работу съезд павящей партии. Предполагается, что за свой избирательный список делегаты от "Единой России" проголосуют во второй день работы съезда - в субботу.
Как сообщил источник в партии, планируется, что фамилия Путина будет единственной в федеральной части избирательного списка "Единой России", то есть, повторится схема, использованная на прошлых парламентских выборах.