Ո՞վ է գնել Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկի ստորգետնյա անցումը
Մամուլում լուրեր են շրջանառվում, թե Երևանի Աբովյան-Կորյուն փողոցների գետնանցումի տարածքն արդեն վաճառվել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի վարչության նախագահ, գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանին:
«7օր»–ը փորձեց պարզել այս տեղեկությունների ճշմարտացիությունը և ստորգետնյա անցման տնտեսվարողներից մեկի հետ զրույցում ճշտեց, որ աճուրդի արդյունքները դեռևս հրապարակված չեն և պարզ կդառնան մի քանի օրից։
Հիշեցնենք, որ Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկի ստորգետնյա անցումն աճուրդի էր հանվել ըստ Երևանի քաղաքապետի որոշման։ Իրենց հերթին անցման տնտեսվարող սուբյեկտները նախագահականի առջև բողոքի գործողություն էին կազմակերպել՝ պահանջելով, որ սեփականաշնորհման իրավունքը հենց իրենց հանձնվի, թեկուզ նույն աճուրդի միջոցով։ Տեղեկացնենք նաև, որ լուրեր են պտտվում, թե Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը ցանկանում է աճուրդում հաղթող ճանաչել իր մարդուն՝ Վարդան Հարությունյանին։

Кто стал владельцем подземного перехода на пересечении улиц Абовяна и Корюна?
Согласно распространенной в прессе информации, территория подземного перехода на пересечении улиц Абовяна и Корюна уже продана председателю правления ЗАО «АрмРосгазпром», генеральному директору Вардану Арутюняну.
«7or» попытался уточнить, соответствует ли эта информация действительности. Как выяснилось в беседе с одним из хозяйствующих субъектов, работающих в переходе, результаты аукциона пока не оглашены и имя владельца перехода станет известно лишь  через несколько дней.
Напомним, что согласно решению мэра Еревана от 12.08.2011 г. «Об отчуждении имущества, являющегося общинной собственностью», подземный переход на пересечении улиц Абовяна и Корюна был выставлен на аукцион.  В свою очередь, лица, занимающиеся торговлей в подземном переходе улиц Абовяна и Корюна, организовали акцию протеста у резиденции президента РА с требованием, чтобы на аукционе победителями были объявлены они.
Добавим, что по некоторым сведениям,  мэр Еревана Карен Карапетян хочет объявить победителем любого человека из своего окружения, а именно, Вардана Арутюняна.