Մեր ժամանակների «հերոսները» (տեսանյութ)
Ճակատագրի հեգնանքն այն է, որ անցած տարի այս օրը կրկին երկու «հերոս» կար լրահոսում՝ բանակի հետ կապ չունեցողպաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և նոր ՄԻՊ-ացուն՝ Քրիստինե Գրիգորյանը։ Առաջինն աչքի էր ընկել կորոնավարակային սահմանափակումների պայմաններում մարդաշատ և օլիգարխիկ հարսանիք կազմակերպելով, մյուսը՝ աչքի չէր ընկնում, քանզի հանրությանն անհայտ էր, բայց նշանակում էին Մարդու իրավունքների պաշտպան։
Հիմա էլ այս երկուսի անունները լրահոսում են հայտնվել։ Մեր 15 զինվորականների ողբերգական մահվան ֆոնին Սուրեն Պապիկյանը դեռ ՊՆ է աշխատում։ ՄԻՊ-ն էլ ինչպես գորշ ձևով եկավ, այնպես էլ հեռանում է, բայց հեռանում է ոչ թե որ դժգոհ է այս հանցավոր իշխանության վարքագծից, այլ՝ ուրիշ աշխատանքի է տեղափոխվում, որ այնտեղից ծառայություններ մատուցի մահաբեր Նիկոլ Փաշինյանին։
Մեկ տարի առաջ այս օրն ԱԺ-ում անդրադարձել էի այս երկուսին։ Գնահատականներս չեն փոխվել։ Ավելի ճիշտ՝ կոշտացել են։

«Герои» нашего времени (видео)
Ирония судьбы в том, что в эти дни прошлого года в новостной ленте были те же «герои» – не имеющий какого-либо отношения к армии министр обороны Сурен Папикян и кандидат в омбудсмены РА Кристине Григорян. Первый отличился организацией в условиях коронавирусных ограничений многолюдной и олигархической свадьбы, а другая ничем не выделялась, так как была не знакома обществу, но назначалась защитницей прав человека РА.
Имена этих двоих оказались в ленте новостей и сегодня. На фоне трагической смерти наших 15 солдат Сурен Папикян всё еще работает министром обороны. Омбудсмен же как пришла серой фигурой, так ею и уходит, но не потому, что недовольна поведением этой преступной власти, а в связи с переходом на другую работу, чтобы уже оттуда предоставлять услуги смертоносному Николу Пашиняну.
Ровно год назад я обратилась с трибуны НС к этим двоим. В моих оценках ничего не изменилось. Вернее, они стали еще жестче.