Բաքվում ընթացող աշխարհի բռնցքամարտի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամների վրա հարձակում է եղել
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, մասնավորապես qafqazinfo.org լրատվական գործակալությունը, գրել էին, որ Բաքվում ընթացող աշխարհի բռնցքամարտի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամների վրա հարձակում է եղել։
Այն ժամանակ, երբ Հայաստանի հավաքականի բռնցքամարտիկներից մեկը ռինգ է դուրս եկել, այսպես կոչված «Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպության» անդամները ներխուժել են Հեյդար Ալիևի անվան մարզական համալիր ու սկսել քարեր նետել հայազգի մարզիկների ուղղությամբ: Նրանք բացականչել են «Հայե՛ր, հեռացե՛ք», «Ամո՛թ հրավիրողներին», «Ղարաբաղ կամ մահ»՝ ռինգ նետելով քարերի մեծ կույտ:
Մրցումները ստիպված են եղել դադարեցնել, հայ բռնցքամարտիկն ու ժյուրիի կազմը լքել են մարզադահլիճը: «7օր»–ը Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից փորձել է ճշտել՝ ինչ է կատարվում Բաքվում, արդյոք ի՞նչ վիճակում են հիմա հայ բռնցքամարտիկները։ Մեզ, սակայն, ֆեդերացիայից տեղեկացրել են, որ բոլոր տեղեկությունները կարող ենք իմանալ ժամը 13:00–ին։

Армянские боксеры подверглись нападению в Баку
Как сообщает «Регнум» со ссылкой на азербайджанские сайты, участвующие на чемпионате мира по боксу в Баку армянские спортсмены подверглись нападению.
Большая группа активистов так называемой  «Организации освобождения Карабаха" поодиночке проникла в спортивный комплекс. Несмотря на усиленную охрану, рассредоточившись, активисты заняли места среди зрителей поближе к рингу. Дождавшись выхода армянского боксера, активисты начали кричать: "Армяне, убирайтесь!»,  "Позор пригласившим!", "Или Карабах или смерть!", и на ринг обрушился шквал камней.
Соревнования были приостановлены. Армянский боксер, судейский состав и рефери на ринге покинули зал.
Корреспондент «7or» попытался уточнить в Федерации бокса  Армении, что происходит в Баку и в каком состоянии сейчас находятся наши спортсмены. Однако из федерации нам сообщили, что интересующую информацию мы можем узнать лишь в 13:00.