Գալուստ Սահակյան. «Երբեք չէի մտածի, որ հանրահավաք կանեն զուգարանների համար»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն, անդրադառնալով Ազատության հրապարակի շրջակայքում բոլոր սրճարանների և զուգարանների փակ լինելուն,  նշել է, թե ինքը երբեք չէր մտածի, որ հանրահավաք կանեն զուգարանների համար։
Ես կարծեցի, որ լրագրողները հումոր են անում և պատասխանեցի, թե կարելի է գարշոկներ բաժանել։ Անհարմար է մեր երկրի և մեր պետության համար, որ ժողովրդին հավաքեն ու ասեն զուգարանի պահանջով հանդես գան։
Սրճարանների փակ լինելը բանախոսը պատճառաբանել է հենց հանրահավաքներով։
–Իրենց ձեռնարկատիրական իրավունքն է, մարդիկ չեն աշխատում, որովհետև հանրահավաքներ են անում։
Լրագրողների այն հարցադրմանը, թե սրճարանների աշխատակիցներից ճշտել են, որ իշխանության պահանջով են իրենք դադարեցրել աշխատանքները, Գ. Սահակյանը ասել է, թե նման բան չի կարող լինել։

Галуст Саакян: «Никогда бы не подумал, что можно провести митинг ради туалетов»
Говоря на сегодняшней пресс-конференции о том, что все кафе и туалеты вокруг площади Свободы держат закрытыми,  руководитель фракции РПА Галуст Саакян отметил, что он никогда бы не подумал, что можно провести митинг ради туалетов.
«Мне показалось, что журналисты шутят, поэтому я и ответил, что можно раздать горшки. Нашей страны и нашему государству непристойно собирать людей и наставлять их выступать с требованием открыть туалеты», - отметил он.
Что касается закрытых кафе, то Галуст Саакян обусловил это именно митингами.
«Это их предпринимательское право: люди не работают, потому что проводятся митинги»,- заметил он.
В ответ на наблюдение журналистов, что по свидетельству работников кафе, они приостановили свою работу по требованию властей, Галуст Саакян заявил, что такого не может быть.