Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի երկու բաշիբոզուկների վնասազերծման հանգամանքը կոտրում է թշնամական քարոզչամեքենայի երկու առասպել
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․
«Հայաստանի տարածքում մեր սովորական քաղաքացիների կողմից Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի երկու բաշիբոզուկների վնասազերծման հանգամանքը կոտրում է թշնամական քարոզչամեքենայի երկու առասպել։
Նախ՝ ակնհայտ է, որ թշնամու բանակը առանձնապես ոչնչով չի փոխվել. նույն վախվորած և կիսասոված տեսքով բաշիբոզուկներն են, որոնցից Բաքվի բռնապետի քարոզչամեքենան փորձում էր մեդիա տիրույթում, իբր, նատոյական տիպի «ռազմատենչ» կերպար ստանալ։
Եվ երկրորդը, որն ավելի կարևոր է. նույնիսկ հասարակ հայ գյուղացիները սրանցից ոչ միայն չեն վախենում, այլ սառնասրտորեն կարողանում են դատարկ ձեռքերով վնասազերծել Բաքվի բռնապետի, իբր, «գովական» բանակի իրականում շարքային բաշիբոզուկներին»։

Обстоятельство по обезвреживанию двух башибузуков варварского режима Баку рядовыми гражданами на территории Армении развеивает 2 мифа вражеской пропагандистской машины
Обстоятельство по обезвреживанию двух башибузуков варварского режима Баку рядовыми гражданами на территории Армении развеивает 2 мифа вражеской пропагандистской машины.
Во-первых, очевидно, что армия врага почти никак не изменилась: это те же испуганные и полуголодные башибузуки, из которых варварский режим Баку пытался создать в СМИ «воинственный» образ натовского типа.
И, во-вторых, что более важно: даже обычные армянские фермеры не только не боятся их, но и могут хладнокровно обезвредить голыми руками якобы «похвальных», а на самом деле – рядовых башибузуков из армии бакинского диктатора.