Մակեդոնիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչը շատ տպավորված է Հայաստանի խաղով
Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը Հայաստանի հավաքականի՝ Մակեդոնիային 4։1 հաշվով պարտության մատնելուց հետո «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Դեռ անավարտ գործ կա։ Պատրաստվենք դեպի Իռլանդիա: Իսկապես շատ լավ էր կրկին խաղալ որպես մի թիմ և վաստակել ևս մեկ մեծ հաղթանակ մեր երկրի համար։ Առա՛ջ, Հայաստան»:
«Totalfootball.am»–ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Լևոն Հայրապետյանն էլ ասել է, որ իրենք դժվարությամբ հասան իրենց ուզածին:
«Երկրպագուներն արեցին իրենց գործը տրիբունաներում, իսկ մենք՝ խաղադաշտում: Արդյունքում բոլորը երջանիկ են, բայց միայն կիսով չափ: Լրիվ երջանկություն կլինի Իռլանդիային հաղթելուց հետո: Դրան մենք ձգտում ենք ողջ թիմով»,-հայտարարել է նա:
Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգծել է, որ հաղթեցինք խոշոր հաշվով, բայց հաղթանակը հեշտ չտրվեց:
«Մակեդոնիայի հավաքականը թույլ թիմ չէ: Որպեսզի նրան հաղթեինք, պետք է նվիրվեինք հարյուր տոկոսով, եթե ոչ ավելի: Ուրախ եմ, որ դա մեզ հաջողվեց: Հիմա պետք է չգցել տեմպը և սառը գլխով մոտենալ Դուբլինում կայանալիք խաղին»,-Մխիթարյանի խոսքերն է մեջբերել ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանն էլ նշել է, որ սպասում էր դժվար խաղի, ինչը զգացվեց առաջին 20-25 րոպեներին, բայց ամեն ինչ փոխվեց առաջին գոլից հետո.
«Խաղից առաջ տղաներին ասացի, որ պետք է մտածել Մակեդոնիայի մասին միայն: Հիմա պետք է մտածենք Իռլանդիայի մասին»:
Մակեդոնիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն Տոշակը հետխաղյա ասուլիսում հայտարարել է, որ շատ տպավորված է Հայաստանի խաղով, և որ Հայաստանը շատ լավ հնարավորություն ունի Իռլանդիայի դեմ խաղում:
Ի դեպ, Հայաստանի հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը ստացել է ՈՒԵՖԱ-ի մրցանակը, որը տրվում է հավաքականի թիմերի կազմում հարյուրից ավելի հանդիպումներ անցկացրած ֆուտբոլիստներին: Իսկ ավելի վաղ Արաս Օզբիլիզին է հանձնվել հայկական անձնագիր և Հայաստանի հավաքականի մարզաշապիկ: Նրան առաջարկել էին խաղալ Հոլանդիայի հավաքականում, սակայն Օզբիլիզն ընտրել է Հայաստանի հավաքականը, քանի որ, նրա խոսքերով, իր սիրտն ընտրեց Հայաստանը:

Главный тренер сборной Македонии очень впечатлен игрой армянских футболистов
Нападающий сборной Армении Юра Мовсисян после одержанной вчера над сборной Македонии блестящей победы написал на своей страничке в «Фейсбук»:
«Нам пока предстоит незавершенная работа. Будем готовиться к игре с Ирландией. Действительно, было очень приятно играть как одна команда и заработать еще одну большую победу для нашей страны. Вперед, Армения!».
По информации «Totalfootball.am», защитник нашей сборной Левон Айрапетян сказал, что они с трудностью достигли желаемого.
«Фанаты сделали свое дело на трибунах, а мы – на поле. В результате, все счастливы, но только наполовину. Полное счастье будет лишь после игры со сборной Ирландии. К этому мы стремимся всей командой», - признался футболист.
Футболист сборной Армении Генрих Мхитарян, в свою очередь, подчеркнул, что мы выиграли с крупным счетом, но победа нелегко далась нам.
«Сборная Македонии неслабая команда. Для того, чтобы одержать над ними победу, мы должны были полностью посвятить себя игре, если не большее. И это нам удалось. Теперь главное не терять темп и с трезвым умом отнестись к предстоящему матчу в Дублине», - отметил он.
Главный тренер сборной Армении Вардан Минасян признался, что ожидал более сложной игры, которая была заметна в первые 20-25 минут игры, однако всë изменилось после первого забитого гола.
«Перед игрой я сказал футболистам, что надо думать лишь о сборной Македонии. Теперь мы должны думать лишь о сборной Ирландии», - сказал тренер.
В свою очередь, главный тренер сборной Македонии Джон Тошак после поражения от сборной Армении сказал, что очень  впечатлен игрой сборной Армении, добавив при этом, что Армения имеет большие шансы в матче с Ирландией.
Следует отметить, что капитан сборной Армении 38-летний Саркис Овсепян получил специальный приз УЕФА, который присуждается футболистам, которые сыграли более 100 матчей в составе сборной.
Футболист голландского «Аякса» Араз Озбилиз же получил гражданство Армении и футболку национальной сборной. Ему было предложено сыграть в сборной Голландии, однако Озбилиз отказался, отдав предпочтение сборной Армении. «Мое сердце выбрало сборную Армении, и я горжусь тем, что буду носить футболку армянской дружины", - признался футболист.