2018թ․ հեղափոխությու՞ն, թե՞ խաբեություն, 2023թ․ Հայաստանը ջրբաժանի առաջ («Բեկում» ֆորումի՝ տեսանյութը)
Մեկնարկել է «Երիտասարդի ձայնը» ՀԿ–ի «Բեկում» ֆորումը, որը կրում է «2018-2023թթ․․ Հայաստանը՝ ջրբաժանի առաջ» խորագիրը։
5 տարի առաջ այս օրերին տեղի էին ունենում քաղաքական գործընթացներ, որոնք ճակատագրական ու ողբերգական ազդեցություն ունեցան Հայաստանի ու Արցախի վրա։ Այս ընթացքում ունեցանք պատերազմ, մարդկային ու տարածքային հսկայական կորուստներ։ 5 տարվա ընթացքում կորցրեցինք Արցախի պետականությունը, Հայաստանի Հանրապետությունը կանգնած է լինել–չլինելու հարցի առաջ։
«Բեկում» ֆորումի ընթացքում խոսվելու է 2018 թ. ՀՀ-ում տեղի ունեցած քաղաքական իրադարձությունների մասին․ ինչո՞ւ և ինչպե՞ս տեղի ունեցավ իշխանափոխությունը, ի՞նչ էին սպասում և ի՞նչ ստացան մեր քաղաքացիները, ի՞նչ է սպասվում մեր երկրին ու ի՞նչ է պետք անել այս վիճակից դուրս գալու համար։
Քննարկման մոդերատն է «Երիտասարդի ձայնը» ՀԿ հիմնադիր Հովհաննես Հարությունյանը։
Խոսնակներն են՝ Բագրատ Սրբազանը, Նաիրա Մելիքյանը, Միքայել Համբարձումյանը, Աբրահամ Գասպարյանը, Դավիթ Սահակյանցը, Հրանտ Թոխատյանը, Ստեփան Դանիելյանը, Արթուր Խաչիկյանը, Անդրանիկ Թևանյանը, Արթուր Սահակյանը, Մանուկ Սուքիասյանը, Բորիս Մուրազին, Երվանդ Բոզոյանը։

«2018-2023гг.: Армения у водораздела»: форум «Перелом» (видео)
5 лет назад в эти дни происходили политические процессы, которые имели для Армении и Арцаха судьбоносные и трагические последствия. За это время мы получили войну, огромные человеческие и территориальные потери. За 5 лет мы потеряли государственность Арцаха, а Республика Армения стоит перед экзистенциональной угрозой.
В ходе форума «Перелом» будут проанализированы произошедшие в 2018-ом в РА политические процессы: почему и как произошла смена власти, чего ждали и что получили наши граждане, что ждет нашу страну и что нужно делать для выхода из сложившейся ситуации?
Модератором обсуждения является основатель ОО «Голос молодежи» Ованнес Арутюнян.
Спикерами форума являются: епископ Баграт Галстанян, Наира Меликян, Микаел Амбарцумян, Абраам Гаспарян, Давид Саакянц, Грант Тохатян, Степан Даниелян, Артур Хачикян, Андраник Теванян, Артур Саакянц, Манук Сукиасян, Борис Мурази, Ерванд Бозоян.