Ադրբեջանի բացած կրակի հետևանքով հայ զինծառայող է զոհվել. վիրավորում է ստացել նաև շտապօգնության մեքենայում գտնվող բուժակը (լուսանկար, լրացված)
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մայիսի 17-ին ժամը 16:15-ի սահմաններում կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ զինծառայող:
Ինչպես տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարությունը, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն այնուհետև կրակ են բացել նաև վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ:
Շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ հակառակորդի բացած կրակից վիրավորում է ստացել նաեւ բուժակը:
Պաշտպանության նախարարությունը վիրավորում ստացած զինծառայողի և բուժակի առողջական վիճակի մասին լրացուցիչ կհայտնի:
ՊՆ-ն հրապարակել է ադրբեջանական կրակոցներից վնասված շտապօգնության մեքենայի լուսանկարները, որի ուղղությամբ այսօր՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել:
Մայիսի 17-ին Սոթքի հատվածում հայկական դիրքի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ բացած կրակի հետևանքով կյանքի հետ անհամատեղելի հրազենային վնասվածքներ ստացած զինծառայողը, մինչև հոսպիտալ տեղափոխվելը, զոհվել է: Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Վիրավորում ստացած բուժակի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Սոթքի ուղղությամբ մայիսի 17-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների կրակի հետևանքով զոհված զինծառայողն է Էդգար Վահանի Սուլեյմանյանը (ծնված 2003թ.):

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в Гегаркунике: ранены военнослужащий и фельдшер скорой помощи
ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в направлении села Сотк Гегаркуникского марза РА. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
«17 мая около 16:15 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в направлении Сотка, в результате чего получил ранение военнослужащий Минобороны РА», – говорится в сообщении.
Затем подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по карете скорой помощи, в которой находился раненый военнослужащий. В результате обстрела машины скорой помощи ранение получил и фельдшер.
О состоянии здоровья раненого военнослужащего и фельдшера Минобороны Армении проинформирует дополнительно.