Արցախի ՊԲ-ն զոհված հայ զինծառայողների տվյալները կհայտնի լրացուցիչ հաղորդագրությամբ
Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում ժամը 07:00-ի դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է: Ադրբեջանական հերթական սադրանքի հետևանքով զոհված չորս հայ զինծառայողների վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:
«ԶԼՄ-ներին և սոցիալական ցանցերի օգտատերերին հորդորում ենք չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել, հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին»,-նշվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ։
Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները հունիսի 28-ին՝ ժամը 01:30-ից, հրետանային միջոցներից կրակ են բացել Մարտունու և Մարտակերտի հայկական դիրքերի ուղղությամբ` կիրառելով նաև ԱԹՍ-ներ։ Հայկական կողմն ունի 4 զոհ:

Ситуация на передовой по состоянию на 07:00 относительно стабильная – Минобороны Арцаха
По состоянию на 07:00 ситуация на передовой относительно стабильная. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
В МО Арцаха заявили, что выступят с дополнительной информацией относительно погибших вследствие очередной азербайджанской провокации военнослужащих.
Минобороны Арцаха призывает СМИ и пользователей социальных сетей не публиковать непроверенную информацию, следить исключительно за официальными сообщениями.
Ранее ведомство сообщило, что 28 июня с 01:30 подразделения ВС Азербайджана с применением артиллерии и БПЛА открыли огонь по армянским позициям в направлении Мартуни и Мартакерта. С армянской стороны 4 погибших.