Ադրբեջանն ամբողջությամբ դադարեցրել է առանց այդ էլ սահմանափակ երթևեկությունը Լաչինի միջանցքով
Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտնել է Լաչինի միջանցքում ապօրինի տեղադրված անցակետը փակելու և միջանցքով առանց այդ էլ սահմանափակ երթևեկությունն ամբողջությամբ դադարեցնելու մասին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայության տարածած հաղորդագրությունը, որպես երթևեկությունը դադարեցնելու պատճառ Ադրբեջանում նշում են այն, թե իբր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ավտոմեքենաներով մաքսանենգ ապրանքներ տեղափոխելու դեպքեր են բացահայտվել։
Նշվում է, որ մինչև անհրաժեշտ քննչական գործողությունների ավարտն անցակետով երթևեկությունը ժամանակավորապես կասեցվել է։

Азербайджан полностью прекратил и без того ограниченное движение по Лачинскому коридору
Государственная пограничная служба Азербайджана сообщила о закрытии незаконно установленного КПП в Лачинском коридоре и полном прекращении и без того ограниченного движения по коридору.
Как передает «Арменпресс», Государственная пограничная служба Азербайджана как причину прекращения движения в Азербайджане отметила якобы выявленные случаи перевозки контрабандных товаров на автомобилях Международного комитета Красного Креста.
Также отмечено, что до завершения необходимых следственных действий движение через КПП временно прекращено.