Կարմիր խաչը Գազայում կորցրել է կապը բոլոր աշխատակիցների եւ գործընկերների հետ
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պաղեստինյան ստորաբաժանումը Գազայի հատվածում կորցրել է կապն աշխատակիցների և գործընկերների հետ։
«Գազայում տագնապալի իրավիճակ է ստեղծվել, և մենք տեղերում կորցրել ենք կապը մեր թիմերի հետ»,-ասել է կազմակերպությունը X սոցցանցի իր էջում։
ԿԽՄԿ պաղեստինյան ստորաբաժանումը նաև տեղեկացրել է, որ «Իսրայելի իշխանություններն անջատել են ստացիոնար, բջջային և ինտերնետ-կապը, ինչը լուրջ ազդեցություն է ունեցել կարևոր ծառայությունների, այդ թվում շտապ բուժօգնության ծառայության գործունեության վրա»։

Красный Крест потерял связь со всеми работниками и партнерами в Газе
Палестинское подразделение Международного комитета Красного Креста (МККК) потеряло связь со всеми представителями, партнерами и гуманитарными работниками в секторе Газа.
«В Газе сложилась тревожная ситуация и мы потеряли всякую связь с нашими командами на местах», – сообщила организация на своей странице в соцсети X (ранее «Twitter»).
Также в палестинском подразделении МККК сообщили, что «израильские власти отключили стационарную, сотовую и интернет-связь, что оказало серьезное влияние на ключевые службы, в том числе на службу скорой медицинской помощи».