Բլինքենը Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներին սպասում է Վաշինգտոնում
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն սպասում է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին Վաշինգտոնում՝ խաղաղության շուրջ բանակցությունների։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ’Բրայենը Բաքու այցից հետո։
«Դրական և կառուցողական հանդիպումներ ունեցա Բաքվում։ Ինչպես ասացի նախագահ Ալիևին, ԱՄՆ-ն ողջունում է Կենտրոնական բանկի կառավարչի և էներգետիկայի նախարարի այցերը, իսկ պետքարտուղար Բլինքենը սպասում է արտաքին գործերի նախարարներ Բայրամովին և Միրզոյանին շուտով Վաշինգտոնում հյուրընկալելուն՝ խաղաղության շուրջ բանակցությունների համար»,-գրել է O’Բրայենը X սոցիալական ցանցի իր էջում։

Блинкен ждет министров иностранных дел Армении и Азербайджана в Вашингтоне
Госсекретарь США Энтони Блинкен ждет министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова в Вашингтоне для проведения мирных переговоров.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщил помощник госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джеймс О'Брайен после визита в Баку.
«Я провел в Баку позитивные и конструктивные встречи. Я сказал президенту Алиеву, что Соединенные Штаты приветствуют визиты управляющего Центральным банком и министра энергетики, а госсекретарь Блинкен ожидает, что министры иностранных дел Байрамов и Мирзоян вскоре будут приняты в Вашингтоне для мирных переговоров», – написал О'Брайен на своей странице в социальной сети X.