Գագիկ Բեգլարյանը դառնում է հանդուրժելի և ընդունելի՞
Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ Տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը հրաժարական է ներկայացրել։
Շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ Ա. Գևորգյանին կփոխարինի Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը, ում նախագահական նստավայրից մոտ մեկ տարի առաջ ստիպեցին հրաժարական տալ նախագահի արարողակարգի ներկայացուցչի հետ տեղի ունեցած միջադեպի պատճառով՝ վկայակոչելով Սերժ Սարգսյանի այն խոսքերը, թե նման արարքներն անհանդուրժելի և անընդունելի են։
Եթե Գագիկ Բեգլարյանի նշանակման լուրը հաստատվի, ապա կստացվի, որ Դոմինգոյի այցից հետո իշխանական լրատվամիջոցներով հակաքարոզչության ենթարկված Բեգլարյանն առաջիկա ԱԺ ընտրություններից առաջ Սերժ Սարգսյանի համար դարձավ հանդուրժելի և ընդունելի։

Гагик Бегларян становится допустимым и приемлемым?
По имеющимся у нас сведениям, министр территориального управления РА Армен Геворкян подал в отставку.
Согласно распространенной информации, Армена Геворкяна на посту сменит  бывший мэр Еревана Гагик Бегларян, которого около года назад из президентской резиденции вынудили подать в отставку в связи с инцидентом, произошедшим между ним и представителем администрации президента, ссылаясь при этом на слова президента РА Сержа Саргсяна, охарактеризовавшего такой поступок как недопустимый и неприемлемый.
Если информация о назначении Гагика Бегларяна подтвердится, то получится, что после визита Пласидо Доминго в Армению подвергшийся  через провластные СМИ антипропаганде Гагик Бегларян перед предстоящими парламентскими выборами стал для Сержа Саргсяна допустимым и приемлемым.