ԱԺ աշխատակազմից դիմում չեն ներկայացրել
Մամուլում լուրեր են շրջանառվում, թե ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականից հետո նրա հետ հեռանալու պատրաստակամություն են հայտնել խորհրդարանի մի քանի աշխատակիցներ, հատկապես Հովիկ Աբրահամյանի հավատարիմները։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը «7օր»–ի հետ զրույցում նշել է, թե այս պահի դրությամբ ինքն աշխատակազմից ազատման որևէ դիմում չի ստացել։
ԱԺ աշխատակազմն ու խորհրդարանի նախագահի աշխատակազմը, սակայն, տարբեր բաներ են։ «7օր»–ի տեղեկություններով՝ հնարավոր է, որ մինչև օրվա վերջը կամ առաջիկա օրերին Հովիկ Աբրահամյանի աշխատակազմից ոմանք ազատման դիմում ներկայացնեն։

Сотрудники аппарата НС не подавали заявлений об увольнении
В прессе распространилась информация о том, что после отставки председателя НС РА Овика Абрамяна готовность уволиться вместе с ним выразили и некоторые сотрудники парламента, в особенности верные спикеру НС лица.
Руководитель аппарата  НС Гегам Гарибджанян в беседе с «7or» отметил, что на данный момент он ни от кого не получал заявлений об увольнении.
Однако аппарат НС и аппарат председателя парламента – разные структуры. По имеющимся у «7or» сведениям, возможно, что до конца дня или в ближайшие дни некоторые лица из аппарата Овика Абрамяна подадут заявления об увольнении.