Պաշտոնից ազատվել է Միքայել Մինասյանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա հրամանագրով իր դիմումի համաձայն զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Միքայել Մինասյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:
-Ես գնում եմ օգնելու Հովիկ Աբրահամյանին գալիք ընտրությունները պատշաճ նախապատրաստելու հարցում եւ կարծում եմ, որ դա է այսօր առաջնահերթություն,-ասել է Միքայել Միանսյանը:
Իր հերթին Հովիկ Աբրահամյանն ավելացրել է.
-Ուրախ եմ, որ Միքայել Մինասյանը միանում է մեր աշխատանքներին, և նա կլինի շտաբի պետի առաջին տեղակալը: Մեզ մեծ ու լուրջ աշխատանք է սպասվում, ինչին մենք պատրաստ ենք:

Микаэл Минасян подал в отставку
По указу президента РА Сержа Саргсяна, первый заместитель руководителя администрации президента Армении Микаэл Минасян согласно собственному заявлению освобожден от занимаемой должности, сообщает пресс-служба главы государства.
Как отметил Минасян, он уходит помогать Овику Абрамяну в вопросе подготовки к предстоящим выборам и считает, что это сегодня является первоочередной задачей.
В свою очередь, председатель НС Овик Абрамян заявил:
«Рад, что Микаэл Минасян присоединяется к нашей работе, и он будет первым заместителем начальника штаба. Нас ожидает большая и серьезная работа, к которой мы готовы», - сказал Овик Абрамян.