Ուշագրավ միջադեպ ԲՀԿ–ի կազմակերպած համերգի ժամանակ
Նոյեմբերի 17-ին ԲՀԿ-ն Մարզահամերգային համալիրում մեծ շուքով նշում էր երիտասարդության օրը, որին շենքում և շենքից դուրս մասնակցել է 15 հազարից ավելի երիտասարդ: Մեր ունեցած ստույգ տեղեկություններով՝ միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել ուշագրավ մի բան։ Գագիկ Ծառուկյանին են մոտեցել մի խումբ բարեկիրթ երիատասարդներ, և հայտնել, որ իրենք մոտ 200 հոգով ցանկանում են մի քանի րոպե առանձին զրուցել իր հետ: Ծառուկյանը համաձայնել է և առանձնացված հատվածում հանդիպել այդ խմբին:
Խմբի անդամները Ծառուկյանին ասել են, թե իրենք տեղյակ են, որ վերջին ժամանակներս ԲՀԿ-ական ակտիվիստների հանդեպ իշխանությունը վարչական քայլերի է դիմում և, ի պատասխան դրան, պատրաստակամություն են հայտնել կատարել ամենադժվար հանձնարարությունները:
Ծառուկյանը հետարքրքվել է, թե արդյոք նրանք ԲՀԿ-ական են: Երիտասարդները պատասխանել են` ոչ։ «Ուղղակի տեսնելով, որ այս իշխանության դեմ դուք պայքարում եք, ուզում ենք լինել Ձեր կողքին»,–նշել են երիտասարդները:
Ծառուկյանը հարցրել է, թե ինչով կարող է օգտակար լինել նրանց: Երիտասարդները հրաժարվել են որևէ օգնությունից, ավելացնելով, որ իրենց 200 հոգին մեկ ամսում կսարքեն 2000 և պատրաստ են ամենավտանգավոր տարածքներում և տեղամասերում պատասխանատվություն վերցնել: Իսկ մինչ ընտրությունները պատրաստ են դիմակայելու իշխանության ցանկացած կամայականության:
Իրենց կողմից երիտասարդները դրել են մեկ պայման. «ԲՀԿ-ն թույլ չի տալու և չի համակերպվելու ընտրակեղծիքների հետ»։
«Մենք այս անգամ տեր ենք կանգնելու ոչ միայն ԲՀԿ-ի, այլ նույնիսկ ընդդիմության ձայներին: Ով արդար պայքարում հաղթեց՝ նա էլ պիտի իշխանություն կազմի»,- ի պատասխան նշել է Ծառուկյանն ու երիտասարդներին հրավիրել ներս պարելու:

Примечательный случай на концерте, организованном ППА
17 ноября в СКК им. К.Демирчяна партия «Процветающая Армения» с широким размахом отметила День студентов. В мероприятии, посвященном этому дню,  приняло участие более 15 тыс. представителей молодежи.
По имеющимся у нас достоверным сведениям, в ходе мероприятия произошел интересный случай. К председателю партии Гагику Царукяну подошли несколько молодых людей с приятной внешностью и заявили ему, что они, в лице 200  человек, хотят провести с ним несколько минут за отдельной беседой. Царукян согласился и встретился с ними в отдельном зале.
Лица, выразившие желание поговорить с лидером ППА, сказали, что они в курсе того, что в последнее время власти предпринимают административные меры в отношении активистов ППА и, в ответ на это, они выразили готовность выполнить самые сложные поручения.
Лидер ППА спросил у них, являются ли они членами ППА, но молодые люди ответили, что не являются. «Просто видя, что вы боретесь против этой власти, мы хотим поддержать Вас», - отметили они.
Гагик Царукян поинтересовался, чем он может помочь им, однако представители молодежи отказались от какой-либо  помощи, подчеркнув, что за месяц их число из 200 возрастет до 2000 и они готовы взять на себя ответственность даже в самых опасных округах и участках, а  до выборов они готовы противостоять своеволию со стороны действующих властей.
Вместе с тем, молодые люди со своей стороны предъявили одно условие - «ППА не допустит и не смирится с фальсификациями на выборах».
«На этот раз они будут отвечать не только за голоса ППА, но и даже за голоса оппозиции. Тот, кто одержит победу на справедливых выборах, тот и должен сформировать власть», - заявил в ответ на это Гагик Царукян, пригласив молодых потанцевать.