ՕԵԿ–ից հերքում են Արթուր Բաղդասարյանի հրաժարականի մասին լուրը
Մամուլում լուրեր են շրջանառվում, թե առաջիկա օրերին պաշտոնից հեռանալու է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, «Օրինաց Երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը՝ ՕԵԿ-ի նախընտրական շտաբի աշխատանքները համակարգելու պատճառաբանությամբ։ Իսկ եթե նրան չհաջողվի ընդդիմադրի դեր խաղալ, Արթուր Բաղդասարյանը կդառնա ՀՀԿ-ի նախընտրական շտաբի պետի տեղակալի տեղակալ, ՕԵԿ-ին էլ 2-3 տեղ կտան ՀՀԿ-ի ցուցակում։
«7օր»–ի հետ զրույցում «Օրինաց երկիր» կուսակցության մամուլի խոսնակ Սուսաննա Աբրահամյանը հերքել է այս տեղեկատվությունը։
–Սա հերթական սուտն է, հերթական կեղծիքը։ Նման բան չկա։ Ես պաշտոնապես հերքում եմ,–ասել է ՕԵԿ մամուլի խոսնակը։

Партия «Оринац еркир» опровергает информацию об отставке Артура Багдасаряна
В прессе распространяется информация о том, что в ближайшие дни свою должность покинет секретарь Совета национальной безопасности, председатель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян. В качестве причины указывается его намерение координировать работу предвыборного штаба партии «Оринац еркир». Если же ему не удастся сыграть роль оппозиционной стороны, то Артур Багдасарян станет заместителем заместителя начальника предвыборного штаба РПА, а его партии отдадут 2-3 места в списке РПА.
В беседе с «7or» пресс-секретарь партии «Оринац еркир» Сусанна Абрамян опровергла эту информацию.
«Это очередная ложь, очередная фальсификация.Ничего такого нет. Я официально опровергаю эту информацию», - заявила пресс-секретарь.