Ո՞ր ուժերը կանցնեն խորհրդարան
«Սոցիոմետր» սոցիալական կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ադիբեկյանի կարծիքով՝ ընտրությունների շնորհիվ խորհրդարան են անցնելու ՀՀԿ–ն, ԲՀԿ–ն, ՀԱԿ–ը, ՀՅԴ–ն և ՕԵԿ–ը։
Սոցիոլոգը հարցականի տակ է դրել խորհրդարան մտնելու «Ժառանգություն» կուսակցության հնարավորությունը։ Նրա խոսքերով՝ «Ժառանգության»՝ որպես կուսակցության կազմակերպչական ռեսուրսները բավական թույլ են, սակայն մի քանի դեմքեր կան։
«Եթե ԲՀԿ–ի նախագահը հայտարարում է, որ նրանք հավաքելու են ձայների կեսից ավելին, ապա խոսքը համամասնական ձայների մասին է»,–նշել է բանախոսը։

Какие силы пройдут в парламент?
По мнению директора центра «Социометр» Агарона Адибекяна, благодаря предстоящим выборам в будущий парламент РА пройдут Республиканская партия Армении, партия «Процветающая Армения», Армянский национальный конгресс, АРФД и партия «Оринац еркир».
Социлог, однако, поставил под вопрос возможность партии «Наследие» пройти в  парламент. По его словам, организационные ресурсы «Наследия», как партии,  довольно слабы, но некоторые лица всë же есть.
«Если председатель партии «Процветающая Армения» заявляет, что они получат больше половины голосов, то речь идет о пропорциональной системе голосования», - заметил Агарон Адибекян.