Սիլվա Համբարձումյանի վրա հարձակման վկաները կանչվել են հարցաքննության
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը «7օր»–ին ասել է, որ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի կողմից իր վրա հարձակման վկաներին կնաչել են Հատուկ քննչական ծառայություն։
–Նրանք պատմել են դեպքն այնպես, ինչպես որ ես էի պատմել, թե ինչպես է եղել,–ասել է Ս. Համբարձումյանը։
Նա նաև ավելացրել է, որ դատախազությունում իրենց չեն պատասխանում՝ պահպանվե՞լ է «Մարիոթ» հյուրանոցի ձայնագրությունը, թե՞ ոչ։
–Ասում են՝ սպասում ենք մինչև քննության ավարտը,–նշել է գործարարը։
Սիլվա Համբարձումյանը կատարվածի առնչությամբ ակնկալում էր նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի միջամտությունը։ Սակայն մինչ օրս նախագահականից Սիլվա Համբարձումյանը ոչ մի արձագանք չի ստացել.
–Երևի սպասում են հետաքննության ավարտին,–ասել է Ս. Համբարձումյանը և նկատել, որ այսօր Հայաստանում գործարարը պաշտպանված չէ։

Свидетели нападения на Сильву Амбарцумян вызваны на допрос
Предприниматель Сильва Амбарцумян сообщила «7or», что свидетелей нападения губернатора Сюникской области  Сурена Хачатряна на неë вызвали в Специальную следственную службу.
«Они рассказали об инциденте так же, как и рассказала я», - отметила она.
По словам предпринимателя, в прокуратуре им не ответили, сохранилась ли запись видеокамеры, размещенной в гостинице «Марриот-Армения».
«Они говорят, что ждут завершения следствия», - заявила Сильва Амбарцумян.
Как ранее сообщалось, в связи с нападением в ереванской гостинице «Марриот-Армения» губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна на предпринимателя Сильву Амбарцумян, последняя надеется  на вмешательство президента РА Сержа Саргсяна, однако предприниматель пока не получила никакого отклика из президентского дворца.
«Наверное, ждут завершения расследования», - сказала она, добавив, что сегодня бизнесмены в Армении не  защищены.