ՀՀ քաղծառայության խորհրդի նախագահի կարծիքով 2012թ. պետբյուջեով սոցիալական փաթեթի առկայությունը մեկ քայլ առաջ է
ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ Մանվել Բադալյանը հայտարարել է, որ մեր երկրում բոլոր պետական պաշտոնյաների աշխատավարձերը, իրենց կատարած աշխատանքի համեմատ, ցածր են։
Անդրադառնալով 2012թ. պետական բյուջեին՝ բանախոսը նշել է, որ քաղծառայողի աշխատավարձը չի բարձրացվել, սակայն չի եղել նաև սոցիալական փաթեթը, որ վերաբերում է բոլոր քաղծառայողներին՝ անկախ զբաղեցրած պաշտոնից, ու հավելել է, որ սոցիալական փաթեթի առկայությունը մեկ քայլ առաջ է։
Նրա խոսքերով՝ պետական համակարգում աշխատողներին սոցիալական երաշխիքներ են անհրաժեշտ։
Սոցիալական փաթեթը, ըստ Մ. Բադալյանի, յուրաքանչյուր քաղծառայողի տրամադրում է ամսական մոտ 15 հազ դրամ, որը ներառում է բուժսպասարկումը, հիպոթեքը, ուսման վճարը և հանգիստը Հայաստանում ու Արցախում։

Председатель Совета гражданской службы РА считает наличие социального пакета в госбюджете 2012г. шагом вперед
Председатель Совета гражданской службы РА Манвел Бадалян на сегодняшней пресс-конференции заявил, что в нашей стране заработная плата всех государственных чиновников низкая по сравнению  выполняемой ими работой.
Говоря о госбюджете на 2012 год, он отметил, что зарплата гражданского служащего не повысилась. По его словам, не было социального пакета, который относился бы ко всем гражданским служащим, вне зависимости от занимаемой должности. При этом, однако,  он добавил, что наличие социального пакета можно считать шагом вперед.
Манвел Бадалян считает, что работникам государственной системы необходимы социальные гарантии.
Социальный пакет, по словам Бадаляна, предоставляет каждому гражданскому служащему около 15 тыс. драмов в месяц и включает медобслуживание, ипотеку, учебную плату, отдых в Армении и Арцахе.