Գագիկ Ծառուկյան. «Մեր խոսքը գործ է»
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ծրագրի շնորհանդեսի ժամանակ կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ասել է, որ Երևանի ավագանու ընտրությունների իրենց նախընտրական ծրագրի վրա աշխատել են կուսակցության ամենալավ մասնագետները։ Իսկ ծրագրում ընդգրկված են Երևան քաղաքի բնակիչների առաջարկները։
-Մեր ցանկությունն արդար է, իսկ մեր ծրագիրը հստակ։ Բոլորը շատ ճարտար կարող են խոսել, անգիր արած կամ շատ ճարտար կարդալ, բայց կարևորը խոսելը չի, կարևոր է խոսքը գործ դարձնել։ Մենք որ ոլորտում, որ ձեռք ենք մեկնել, միշտ մեր խոսքը գործ է եղել,- ասել է Գ. Ծառուկյանը։
Նա նաև նշել է, որ իրենց սկզբունքը մարդկանց պաշտպանված և երջանիկ դարձնելն է, նպատակը՝ այնպիսի քաղաքային խորհուրդ ստեղծելը, որը գործընկեր կլինի երևանցու համար։
-Հայերը քաղցր են, ջերմ են, մարդկային են, հյուրասեր են։ Ամբողջ աշխարհը ճանաչում է հայությանը, միայն մեզ պետք է, որ միասնական ուժերով կարողանանք իրականացնել մեր նպատակները։

Гагик Царукян: «Слово и дело».
На презентации предвыборной программы «Процветающей Армении» ее председатель Гагик Царукян  заявил, что над программой работали лучшие специалисты, и в ней нашли отражение  предложения ереванцев.
- Наша программа - четкая, а наше желание - справедливо. Многие умеют гладко говорить, но главное - не слова, а дело. Где бы и в чем бы мы не участвовали - слова наши превращались в дела, - сказал Гагик Царукян.
Как считает Царукян, их принцип - делать людей защищенными и счастливыми, а цель - создать такой городской совет,   который станет партнером для ереванца.
-Армяне человечны, теплы и гостеприимны. Весь мир знает армян, нам нужно, объединившись, достичь наших целей, - заявил Гагик Царукян.