Բեռլուսկոնին կրկին կգլխավորի «Միլան»-ը
Իտալական «Միլան» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատեր Սիլվիո Բեռլուսկոնին, ով նոյեմբերի 12-ին լքեց Իտալիայի վարչապետի պաշտոնը, պատրաստ է կրկին ղեկավարել իր ֆուտբոլային ակումբը։
–Արդյոք կրկին կդառնա՞մ «Միլան»–ի  նախագահ։  Իհա՛րկե այո,–հայտարարել է նախկին վարչապետը։
Բեռլուսկոնին թողել է ֆուտբոլային ակումբի նախագահի պաշտոնը  2008–ին, երբ  դարձավ Իտալիայի նախարարների խորհրդի նախագահ։ Նա «Միլան»–ի նախագահ է եղել 1986-2004թթ. և 2006-2008թթ։
–Ես նախագահ եմ, ում օրոք հաղթել ենք ամենաշատ մրցանակները ֆուտբոլում։  Ինձանից հետո երկրորդը Բեռնաբեուն է (Սանտյագո Բեռնաբեուն՝ Մադրիդի «Ռեալ»–ի նախագահը 1943-1978թթ.), ով իմ շահած մրցանակների կիսով չափ հաղթանակներ ունի,– հպարտությամբ նշել է Բեռլուսկոնին։

Берлускони готов снова стать президентом футбольного клуба «Милан»
Владелец «Милана» Сильвио Берлускони подтвердил, что в скором времени вернется на пост президента клуба, сообщает «Sportbox» со ссылкой на «La Gazzetta dello Sport».
«Конечно, вновь стану президентом «Милана», как только это станет возможно, — заявил Берлускони. - Ведь я  самый успешный руководитель футбольного клуба в истории. Сантьяго Бернабеу(в 1943-1978гг. Возглавлял клуб «Милан»), второй в этом списке, завоевал в два раза меньше трофеев».
Напомним, что  бывший премьер-министр Италии владеет «Миланом» с 1986 года. В должности президента клуба он пребывал в период до 2004 года, а также с 2006 по 2008 годы. В данный момент делами клуба управляет вице-президент Адриано Галлиани.