Արմեն Մարտիրոսյանը չի բացառել
«7օր»–ի հարցին՝ որքանո՞վ են իրականությանը մոտայն տեղեկությունները, թե «Ժառանգություն» և «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունները պատրաստվում են 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել միասնական ցուցակով, ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը պատասխանել է, որ ինքը ո՛չ հաստատում, ո՛չ էլ բացառում է դրա հնարավորությունը։
Նրա խոսքերով՝ հանդիպումներ են եղել «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության ներկայացուցիչների, ինչպես նաև այլ քաղաքական ուժերի հետ, սակայն միասնական ցուցակով գնալու մասին քննարկումներ չեն եղել։
–Ինձ համար նրանք շատ հարգարժան գործընկերներ են, և ուրախ կլինեի, եթե նմանատիպ քննարկում լիներ, և մենք համատեղ ինչ–որ հանգրվանի հասնեինք,–նշել է Ա. Մարտիրոսյանը՝ հավելելով, որ այս պահին առարկայական որևէ բան չկա։

Армен Мартиросян не исключил
На вопрос «7or» о том, насколько соответствует действительности информация о том, что партии «Наследие» и «Свободные демократы» собираются участвовать в предстоящих выборах в НС единым списком, депутат фракции «Наследие» Армен Мартиросян ответил, что он не подтверждает и не исключает такую возможность.
По его словам состоялись встречи с представителями партии «Свободные демократы», а также с политическими силами, но обсуждений, связанных с тем, чтобы выступить  единым списком, не было.
«Для меня они достойные уважения коллеги и я был бы рад тому, чтобы такие обсуждения были и мы совместными усилиями достигли бы какого-либо результата», - заметил Мартиросян, добавив, что на данный момент ничего предметного нет.