Նոյեմբեր ամսին Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 1150 անգամ
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ պաշտոնական կայքը, հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. նոյեմբերի 1–ից 30–ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1150 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 200 դեպք: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 950 անգամ: Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ: Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

Азербайджан в ноябре нарушил режим прекращения огня более 1150 раз
На линии соприкосновения армянских и азербайджанских вооруженных сил с 1-го по 30-е ноября Азербайджан нарушил режим прекращения огня более чем 1150 раз, сообщает «Регнум» со ссылкой на пресс-службу Минобороны Армении.
На границе с Арменией было зафиксировано более 200 случаев нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана. Согласно данным, полученным из Армии обороны НКР, в отмеченный период противник нарушил режим прекращения огня около 950 раз.
Во время обстрелов азербайджанская сторона применяла различные виды оружия, в том числе снайперские оружия - более чем 300 раз. Армянские Вооруженные силы строго соблюдают режим прекращения огня и прибегают к ответным действиям только в случае крайней необходимости. Армянские ВС полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения с противником.