Ընտրությունների կապակցությամբ ոստիկանությունում գործում է թեժ գիծ
Երևանի ավագանու ընրությունների ընտրական ցուցակների հետ կապված հարցեր ունենալու դեպքում քաղաքացիները առավոտյան ժամը 9։00-18։00 կարող են զանգահարել ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությունում գործող թեժ գծի 82-20 հեռախոսահամարով։ Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Նորայր Մուրադխանյանը։ Նա նաև նշել է, որ 2008թ. հուլիսի 1-ից մինչև 2009թ. հունվարի 1-ը Երևան քաղաքում ընտրողների  քանակն ավելացել է 4274-ով, իսկ ընդհանրապես ՀՀ-ում՝ 30 490-ով։
Երևան քաղաքի ավագանու ընտրություններին, ապրիլի 21-ի տվյալներով, ընտրելու իրավունք ունի 771 353 քաղաքացի։
Ապրիլի 21-ից ընտրացուցակները փակցված են տեղամասային կենտրոններում, ինչպես նաև տեղադրված են ԿԸՀ պաշտոնական կայքում։
Երևանի ավագանու ընտրություններում գործելու է 13 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով և 439 ընտրատեղամաս։

В связи с выборами в полиции будет действовать «горячая линия»
В случае возникновения вопросов в связи с избирательными списками на выборах авагани Еревана, граждане с 9:00 по 18:00 могут позвонить  по «горячей линии» (82-20), которая будет действовать  в паспортно-визовом управлении полиции РА. Об этом сообщил глава паспортно-визового управления полиции РА Норайр Мурадханян. Он также отметил, что с 1-го июля 2008-го года по 1-е января 2009-го года число избирателей в городе Ереване увеличилось на 4274 человека, а по стране в целом - на 30490 человек.
По данным на 21-е апреля, правом голоса  на выборах авагани Еревана обладают 771353 гражданина.
С 21-го апреля избирательные списки висят в местных избирательных центрах, они также размещены на официальном сайте ЦИК.