ՀՖՖ նախագահ. «Մանուչարյանն ուղեղի պրոբլեմ ունի»
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն նշել է ֆուտբոլային տարվա բացթողումն ու ձեռքբերումը։ Ըստ նրա Հայաստանի հավաքականի՝ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մրցաշար դուրս չգալը բացթողում էր, իսկ ձեռքբերումը ցուցադրված գեղեցիկ խաղն էր։
Նա նաև ընդգծել է, որ Հայաստանի հավաքականը երբեք Թուրքիայում ընկերական հանդիպում չի անցկացնի։
–Թուրքիայում Հայաստանի հավաքականը կխաղա միայն պաշտոնական հանդիպումներում,–ասել է նա:
Մեր հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն պահեստայինների նստարանին կփոխարինի դարպասապահ Ապուլա Բետեն։
–Յուրա Մովսիսյանը Էդգար Մանուչարյան չէ: Նա լրիվ այլ ֆուտբոլային մտածելակերպ ունի: Նա կբարձրացնի իր որակները: Մանուչարյանն ուղեղի պրոբլեմ ունի, նա վախկոտ է և նրան չի կարելի համեմատել համարձակ և հզոր Մովսիսյանի հետ: Թեև Էդգարի տեխնիկական տվյալներն ավելի բարձր են,-ավելացերլ է Ռուբեն Հայրապետյանը:

Президент ФФА: «У Эдгара Манучаряна есть проблемы, связанные с мозговой деятельностью»
Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян сегодня отметил упущения и достижения футбольного года. По его словам,  то, что сборная Армении не вышла финал первенства Европы, было упущением, а достижением была продемонстрированная нашими футболистами красивая игра.
Р.Айрапетян подчеркнул, что сборная Армении никогда не проведет товарищеский матч в Турции.
«Сборная Армении проведет  в Турции лишь официальные встречи», - заявил президент ФФА, добавив, что вратаря нашей сборной Романа Березовского на скамейке  запасных заменит голкипер Апула Эдель Бете.
«Юра Мовсисян – это не Эдгар Манучарян. У него абсолютно другое футбольное мышление. Он повысит свою квалификацию. У Манучаряна есть проблемы, связанные с мозговой деятельностью. Он боязлив, и его нельзя сравнить со смелым и сильным Мовсисяном, хотя его технические данные лучше, чем  у Мовсисяна», - заявил Рубен Айрапетян.