Ինչու՞ Հայաստանը չմասնակցեց ՆԱՏՕ–ի զորավարժություններին
«Վրաստանում անցկացվող «ՆԱՏՕ»-ի զորավարժություններին չմասնակցելը պայմանավորված էր Վրաստանի ներքաղաքական իրադարձությունների՞, թե Ռուսաստանի բողոքի և հորդորների հետ»,- «7օր»-ի հարցին ՀՀ փոխարտգործնախարար Կարինե Ղազինյանն ասել է, որ, իր անձնական կարծիքով, դա կապված է Վրաստանում տիրող խառը իրավիճակի հետ։
«7օր»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ ըստ Ջավախքից ստացվող հավաստի տեղեկությունների՝ Վրաստանի իշխանությունները  պատրաստվում են նոր ձերբակալություններ իրականացնել հայերի շրջանում։ «Ի՞նչ է անում ՀՀ արտգործնախարարությունը մեր հայրենակիցներին պաշտպանելու և աջակցելու ուղղությամբ» հարցին էլ փոխարտգործնախարարը պատասխանել է.
-Երկկողմ բանակցություններ միշտ էլ գնում են համապատասխան երկրի ղեկավարության հետ՝ ապահովելով հայ բնակչության անվտանգությունը։

Почему Армения не приняла участие в военных учениях НАТО?
«Неучастие Армении в военных учениях НАТО на территории Грузии были связаны с внутриполитической ситуацией в этой стране или с протестом России?» - на этот вопрос «7օր» вице-министр индел Карине Казинян ответила, что, по ее личному мнению, это связано со сложной ситуацией в самой Грузии.
«7օր»  уже сообщал, что согласно достоверной информации, получаемой из Джавахка, грузинские власти готовятся провести новые аресты среди армян. На вопрос: «Что делает МИД РА, чтобы защитить и помочь нашим соотечественниками?» - вице-министр индел ответила:
-Двусторонние переговоры всегда идут на уровне руководства страны, и мы стремимся обеспечить безопасность армянского населения.