Այսօր ԵԽԽՎ համազեկուցողները կժամանեն Հայաստան
Այսօր` հունվարի 16-ին, աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանեն Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանականվ Մոնիտորինգային կոմիտեի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտն ու Ալեքս Ֆիշերը:
Նրանք հանդիպելու  են ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի, արտաքին գործերի նախարար  Էդվարդ Նալբանդյանի, արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի, ինչպես նաև Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ  Տիգրան Մուկուչյանի հետ:
Նախատեսված են հանդիպումներ նաև քաղաքական կուսակցությունների, դատական մարմինների, հասարակական կազմակերպությունների և ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ:

Содокладчики ПАСЕ сегодня прибудут в Армению
Сегодня с рабочим визитом в Армению прибудут содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Джон Прескотт (Великобритания) и Аксель Фишер (Германия).
В ходе визита запланированы встречи с президентом РА Сержем Сргсяном, спикером Национального Собрания Самвелом Никояном, министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном, министром юстиции Грайром Товмасяном, а также с руководителем Центральной избирательной комиссии Тиграном Мукучяном.
Содокладчики также встретятся с представителями политических партий, общественных организаций и делегацией Армении в ПАСЕ.