Արծվիկ Մինասյան. «Հույս ունեմ, որ չի՛ լինելու որևէ մի հայ պաշտոնյա, որը երբևէ կմտածի հայերի շահերին հակառակ որևէ սկզբունքի շուրջ համաձայնության գալ»
Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների պրահյան հանդիպումից հետո հայտարարվեց, որ հնարավորություն է տվել կողմերին առավել հստակեցնել մոտեցումները ԼՂ-ի հիմնախնդրի կարգավորման հիմնական սկզբունքների շուրջ։
Թե այդ հիմնական սկզբունքները կոնկրետ որո՞նք են, ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը դժվարացել է պատասխանել՝ ասելով, որ «դրանք պատված են գաղտնիության որոշակի քողով, բայց հույս ունեմ, որ դրանք չեն վերաբերում մեր մտահոգություններին».
-Այն է՝ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը փորձ է արվում կապել ղարաբաղյան գործընթացի հետ: Դրան զուգահեռ՝ պարտադրանք է դրվում Ղարաբաղի կարգավորման գործում։ Ես հույս ունեմ, որ չի՛ լինելու որևէ մի հայ պաշտոնյա, որը, հանկարծ, երբևէ կմտածի հայերի շահերին հակառակ որևէ սկզբունքի շուրջ համաձայնության գալ-«7օր»-ին ասել է Ա. Մինասյանը։

Арцвик Минасян: «Я надеюсь, что ни один армянский чиновник не будет думать о том, чтобы прийти к согласию по принципам, идущим вразрез армянским интересам»
После встречи президентов Армении и Азербайджана в Праге было заявлено, что стороны получили возможность более сблизить свои подходы по принципам урегулирования Карабахского конфликта.
О каких именно принципах идет речь, член фракции НС АРФД Арцвик Минасян ответить затруднился, сказав, что «они прикрыты некой завесой тайны, но, я надеюсь, они не связаны с нашей обеспокоенностью».
-Она, прежде всего, касается попытки связать армяно-турецкие отношения с урегулированием Карабахского конфликта.   И, я надеюсь,  ни один армянский чиновник не будет думать о том, чтобы прийти к согласию по принципам, идущим вразрез армянским интересам, - сказал «7օր» А.Минасян.