«Տարածքային ամբողջականության» և «Ազգերի ինքնորոշման» սկզբունքների համատեղումն Արծվիկ Մինասյանի համար անընդունելի է
Մայիսի 8-ին քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանը, «7օր»-ի հարցին ի պատասխան, ասել էր, որ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հիմնական սկզբունքները երեքն են.
1. Տարածքային ամբողջականություն
2. Ազգերի ինքնորոշում
3. Ուժի կիրառումից հրաժարում
«Տարածքային ամբողջականության» և «Ազգերի ինքնորոշման» սկզբունքներն ինչպե՞ս կարող են համատեղվել։ «7օր»-ի այս հարցին, ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը պատասխանել է, որ «այդ երկու սկղբունքների մեկտեղումը, ըստ էության, Լեռնային Ղարաբաղի ինքնավար մարզն էր, ինչը մենք մերժել ենք արդեն».
-Դրանից մենք արդեն անցում ենք կատարել դեպի Լեռնային Ղարաբաղի անկախ հանրապետություն։ Այսպիսի պայմաններում նորից հե՞տ գնալ, դա անընդունելի է ինձ համար,- ասել է Ա. Միանսյանը։

Для Арцвика Минасяна неприемлемо совмещение принципов «территориальной целостности» и «самоопределения народов»
Для Арцвика Минасяна неприемлемо совмещение  принципов «территориальной целостности» и «самоопределения народов»
Каким образом сочетаются принципы «территориальной целостности» и «самоопределения народов»? - на этот вопрос «7օր» член фракции НС АРФД Арцвик Минасян ответил, что «сочетанием двух этих принципов, по всей видимости, была Нагорно-Карабахская Автономная Область, чем мы сегодня пренебрегаем».
-Но мы уже совершили переход  к независимой Нагорно-Карабахской республике. В этих условиях снова идти на попятную для меня неприемлемо, - сказал А.Минасян.