Նախագահ Սերժ Սարգսյանի այցը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 9-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում մասնակցել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի, Շուշիի ազատագրման 17-րդ տարեդարձի և Հաղթանակի օրվան նվիրված միջոցառումներին:
Նախագահ Սարգսյանն այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր և ծաղիկներ դրել Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված ազատամարտիկների շիրիմներին:
Նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն այնուհետեւ ուղևորվել է Շուշի: Նախագահ Սարգսյանը ծաղիկներ է դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հուշարձանին, Շուշիի Ղազանչեցոց Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցում մասնակցել է եռատոնի առիթով մատուցված պատարագին:
Նախագահ Սարգսյանը ներկա է գտնվել նաև Շուշիում ԼՂՀ ՊԲ սպայական կազմի համար կառուցված շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:

Визит Президента Сержа Саргсяна в Нагорно-Карабахскую Республику
Президент Серж Саргсян принял участие в мероприятиях, посвященных 17-летней годовщине Армии обороны НКР, Освобождения Шуши и Дня Победы.
9 мая Президент Саргсян посетил Мемориальный комплекс Степанакерта и возложил цветы к могилам воинов-освободителей, павших во время Арцахской войны.
Возглавляемая Президентом делегация затем направилась в Шуши. Президент Саргсян возложил цветы к памятнику спарапету Вазгену Саргсяну, в церкви Шуши Газанчецоц Святого Спасителя принял участие в отслуженной по случаю тройного праздника литургии.
В тот же день Президент РА Серж Саргсян принял участие в торжественном вечере, организованном в Доме офицеров Степанакертского гарнизона.