Ո՞ւմ են խաբում միմյանց փոխարեն քվեարկող պատգամավորները
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ  պատասխանելով այն հարցին, թե ո՞ւմ են փորձում խաբել պատգամավորները մեկը մյուսի փոխարեն քվեարկելով՝ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հովհաննես Սահակյանն ասել է, թե դա իսկապես արատավոր երևույթ է։
–Լինում են նաև դեպքեր, որ մարդը այլ աթոռի է նստած լինում, հետո ձեռքը երկարացնում է իր փոխարեն քվեարկելու, նկարվում է դա, ու նշվում, թե ուրիշի փոխարեն է քվեարկվել։ Նման դեպքեր էլ են լինում,–ասել է նա։
Ասուլիսին ներկա «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանն ասել է, թե նախորդ քառօրյային տեղի ունեցածն այդ դեպքը չէր։
–Քվերակել է և՛ իր փոխարեն, և՛ ուրիշի,–ասել է նա։
Հովհաննես Սահակյանն էլ արձագանքել է, թե հասարակական վերահսկողությամբ այդ երևույթներն էլ կվերանան կամաց–կամաց։

Кого обманывают голосующие друг за друга депутаты?
Отвечая во время встречи с журналистами на вопрос о том, кого пытаются обмануть голосующие друг за друга депутаты, член парламентской фракции РПА Ованнес Саакян сказал, что это действительно порочное явление.
«Бывают также случаи, когда депутат садится на чужое кресло и тянется до своей кнопки, чтобы проголосовать. И это отмечается как голосование за другого. Такие случаи тоже бывают», - отметил Саакян.
Участвовавшая на пресс-конференции секретарь фракции НС «Наследие» Лариса Алавердян отметила, что имевшее место во время прошлой четырехдневки не имеет отношение к подобным случаям.
«Голосовали и за себя, и за других», - настояла Алавердян.
Ованнес Саакян, в свою очередь, отметил, что вследствие общественного контроля эти явления постепенно исчезнут.