Թուրքիայում Հայաստանը կունենա 5 ներկայացուցիչ
Մարտի 1-ին Թուրքիայի Գազիանթեփ քաղաքում սկսվող Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն գրոսմայստերներ Էլինա Դանիելյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը, Լիլիթ Գալոյանը, Մարիա Կուրսովան եւ միջազգային վարպետ Աննա Հայրապետյանը:
«armsport.am.–ի փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, թե ովքեր են ներկայացնելու Հայաստանը մարտի 19-ից մինչեւ ապրիլի 1-ը Բուլղարիայի Պլովդիվ քաղաքում կայանալիք տղամարդկանց Եվրոպայի անհատական առաջնությանը. Սերգեյ Մովսիսյան, Վլադիմիր Հակոբյան, Գաբրիել Սարգսյան, Տիգրան Լ. Պետրոսյան, Ռոբերտ Հովհաննիսյան, Սամվել Տեր-Սահակյան, Զավեն Անդրիասյան, Արման Փաշիկյան, Հրանտ Մելքումյան:

На чемпионате в Турции Армению представят 5 шахматисток
1-го марта в турецком городе Газиантеп стартует женский индивидуальный чемпионат Европы по шахматам. Армению на этом турнире представят Элина Даниелян, Лилит Мкртчян, Лилит Галоян, Мария Курсова и международный мастер Анна Айрапетян. Об этом сообщает «armsport.am» со ссылкой на Шахматную федерацию Армении.
Ранее стали известны имена тех шахматистов, которые представят нашу страну в мужском соревновании, который состоится в болгарском Пловдиве и начнется 19-го марта. Это гроссмейстеры Сергей Мовсесян, Владимир Акопян, Габриэль Саркисян, Тигран Л. Петросян, Роберт Оганесян, Самвел Тер-Саакян, Завен Андриасян, Арман Пашикян и Грант Мелкумян.