Սոցիոլոգի հաղորդմամբ, ԲՀԿ–ի վարկանիշն աճել է ՀՀԿ–ի համեմատ
Մայիսի 9-ին  «Սոցիոմետր» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ադիբեկյանը հետազոտություն է անցկացրել, որոնք էլ ներկայացրել է ԶԼՄ-ների ուշադրությանը։ Ապրիլի 25-ին ներկայացված սոցհարցումների արդյունքների համեմատությամբ այս անգամ կուսակցությունների վարկանիշն էականորեն չի փոխվել։ ԲՀԿ-ի վարկանիշն աճել է 2%-ով, ՀՀԿ-ինը՝ 0,8%-ով, իսկ ՀԱԿ-ինը նվազել է 5,5 %-ով։
-Կոալիցիայից ՀՅԴ-ի  դուրս գալը եթե ազդել է վարկանիշի վրա, ապա ոչ այնքան դուրս գալու անմիջական պատճառի, որքան իշխանությունից հեռանալու հետևանքով։ Թեպետ ՕԵԿ-ն իր ճանաչվածությունը 40%-ից  հասցրել է 62%-ի, բայց դա դեռ չի բերել ձայների համապատասխան քանակության,-ասել է սոցիոլոգը։
Նրա տվյալների համաձայն՝ ընտրություններին մասնակցող մյուս կուսակցությունների վարկանիշը միասին կազմում է 10,4%։

По мнению социолога, рейтинг ППА вырос по сравнению с рейтингом РПА
9-го мая директор исследовательского центра «Социометр» Аарон Адибекян провел исследование, результаты которого представил СМИ.  По сравнению с представленными 25-го апреля результатами соцопросов, на этот раз рейтинги партий существенно не изменились. Рейтинг «Процветающей Армении» вырос на 2%, Республиканской партии - на 0,8%, а рейтинг Армянского национального конгресса упал на 5,5%.
-Если после выхода АРФД ее рейтинг и поднялся, то, скорее, не по причине самого выхода, а из-за факта ухода из власти. Хотя узнаваемость партии «Страна законности» с 40% достигла 62%, тем не менее, это не принесло соответствующего количества голосов, - отметил социолог.