ՀՀԿ համագումարին լրագրողներին թույլ չեն տվել դահլիճ մտնել
Քիչ առաջ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկել է ՀՀԿ–ի 13-րդ համագումարը։ Ներկա են ինչպես բազմաթիվ կուսակցականներ, այնպես էլ օտարերկրյա և տեղի հյուրեր։ Ըննդիմադիր ուժերից հրավիրված է միայն ՀՅԴ–ն։ ՀՀ և ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը համագումարին ժամանել է ՀՀԿ շտաբի ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանի և Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հետ՝ կենտրոնական մուտքից։
Մինչև համագումարի սկսվելը «7օր»–ը մի շարք հարցերի վերաբերյալ փորձել է ՀՀԿ–ականների կարծիքը ճշտել, սակայն որոշ կուսակցականներ պարզապես խուսափել են պատասխանից՝ անգամ հարցը չլսած, ինչպես օրինակ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը, Երկրապահ կամավորականների միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը և այլոք։ ՀՀԿ–ի այս համագումարը նախորդների համեմատ տարբերվել է նրանով, որ լրագրողներին թույլ չեն տվել մուտք գործել նիստերի դահլիճ, այլ բարձրացրել են համալիրի 7–րդ հարկ, որտեղ տեղադրված երեք ոչ շատ մեծ հեռուստացույցերի միջոցով էլ նրանք ստիպված են եղել հետևել ՀՀԿ–ի համագումարին և տեսնել միայն այն կադրերը, որոնք նրանց մատուցվել են ուղիղ հեռարձակման միջոցով։ Ինտերնետային կապն էլ այդ վայրում այնքան վատ է եղել, որ գրեթե անհնար է դարձել աշխատելը։ ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուրադ Շարմազանովն անտեսել է լրագրողների խնդրանքը գոնե համագումարի սկսվելուց հետո 10 րոպե թույլատրել դահլիճում ֆոտո և տեսանկարահանում կատարել։
Այս պահին ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկայացնում է կուսակցության անցած ճանապարհի և գործունեության հաշվետվությունը։

На съезде РПА журналистам не позволили войти в зал заседаний
Немногим ранее в СКК им. Карена Демирчяна начался 13-й съезд Республиканской партии Армении. Присутствуют многочисленные члены партии и гости. Из оппозиционных сил приглашена только АРФД. Президент РА и председатель РПА Серж Саргсян прибыл на съезд вместе с начальником штаба РПА Овиком Абрамяном и экс-мэром Еревана Гагиком Бегларяном.
До начала съезда «7or» попытался задать несколько вопросов некоторым членам РПА, однако они (губернатор марза Сюник Сурен Хачатрян, председатель «Еркрапа» Манвел Григоряни другие) просто избегали ответов на вопросы журналистов. Нынешний съезд РПА от предыдущих отличается тем, что журналистам не позволили войти в зал заседаний, разрешив лишь подняться на 7-ой этаж комплекса, где они через три небольших телевизора могли следить за ходом съезда и видеть лишь те кадры, которые предоставлялись им посредством прямого эфира. Интернет-связь же там была настолько плохой, что было практически невозможно работать. Пресс-секретарь РПА, вице-спикер НС Эдуард Шармазанов проигнорировал просьбу журналистов разрешить после начала съезда хотя бы на 10 минут зайти в зал заседаний для проведения фото- и видеосъемок.