Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Նաիրիտ» գործարան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Նաիրիտ» քիմիական գործարան: Նախագահին ուղեկցել են էներգետիկայի և բնական պաշարների, առողջապահության արտակարգ իրավիճակների նախարարները, Երևանի քաղաքապետը և այլ պաշտոնյաներ:
Երկրի ղեկավարը շրջել է վթարի ենթարկված քլորոպրենային արտադրամասի 1-12 Բ արտադրության առաջին աշտարակի տարածքում և ծանոթացել վթարի հանգամանքներին: Հանրապետության ղեկավարին զեկուցել են, որ աշխատանքներ են տարվում պայթյունի և դրա արդյունքում գործարանում բռնկված հրդեհի պատճառները պարզելու ուղղությամբ: Նա կարևորել է վթարի պատճառների բացահայտումը՝ հետագայում նման դեպքեր թույլ չտալու համար:
Նախագահ Սարգսյանն ցավակցություն է հայտնել վթարի հետևանքով զոհված և տուժած աշխատակիցների ընտանիքներին և հայտարարել, որ այդ աղետից պետք է լուրջ հետևություններ անել: «Կարծում եմ, որ այս աղետը մեկ անգամ ևս ահազանգ պետք է լինի Հանրապետության այլ ձեռնարկությունների ղեկավարների ու նաև սեփականատերերի համար»,-ընդգծել է Սերժ Սարգսյանը:

Президент Серж Саргсян посетил «Наирит»
Президент Серж Саргсян сегодня посетил химический комбинат «Наирит» в сопровождении министров энергетики и природных ресурсов, ЧС и здравоохранения, мэра Еревана и др. должностных лиц.
Президент обошел территорию хлоропренового производства, где произошел взрыв, и ознакомился с деталями аварии. Он подчеркнул необходимость выявления причин взрыва, чтобы избежать подобных аварий в будущем.
Президент Саргсян выразил соболезнование семьям погибших и заявил, что из этого бедствия необходимо сделать серьезные выводы. «Думаю, что эта авария - тревожный сигнал для руководителей и собственников других предприятий Армении», - подчеркнул глава государства.