ԲՀԿ–ն թեկնածուներ առաջադրելու է ամեն տեղ՝ ելնելով օպտիմալությունից
ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամ Տիգրան Ուրիխանյանը այսօր հայտարարել է, որ  այլ ուժերի հետ որևէ պայմանավորվածություն և մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվող թեքնածուների քանակի սահմանափակում չի լինելու.
Անդրադառնալով ինտրիգային հետաքրքրող հարցերին՝ ցանկանում եմ ընդգծել, որ առաջադրումները չեն լինելու սահմանափակ թվով: Որևէ պայմանավորվածություն լինել չի կարող. առաջադրվելու են ճիշտ այնքան քանակով մարդիկ, որքան որ կուսակցությունը կգտնի նպատակահարմար։
Տիգրան Ուրիխանյանը նաև ասել է, որ կա հստակ որոշում թեքնածուների առաջադրման համար.
Որոշումը հետևյալն է՝ առաջադրել ամեն տեղ՝ ելնելով օպտիմալությունից, այն մարդկանց, ովքեր որ արժանի են և պատրաստ են պատասխանատվություն ստանձնելու այնուհետև կրելու այդ պատասխանատվությունը օրենսդիր մարմնում։

ППА будет выдвигать кандидатов, исходя из оптимальности
Член политсовета партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян заявил, что какой-либо договоренности с другими силами об ограничении числа выдвигаемых по мажоритарной системе кандидатов не будет:
«Касаясь интригующих вопросов, хочу подчеркнуть, что ограничений по количеству кандидатов не будет. Никакой договоренности и никакого ограничения быть не может: будет выдвинуто ровно столько кандидатов, сколько партия посчитает целесообразным».
Член политсовета ППА также сообщил, что в вопросе выдвижения кандидатов есть четкое решение.
«Решение следующее: везде выдвигать кандидатов, исходя из оптимальности, то есть, тех людей, которые достойны и готовы взять на себя ответственность и нести ее в законодательном органе», - отметил Уриханян.