Նաիրա Զոհրաբյան. «Բացարձա՛կ որևէ պայմանավորվածություն չկա»
Անդրադառնալով այսօր թերթերից մեկի հրապարակմանը, թե «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը վերջնականապես որոշել է մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվող իր թեկնածուների անունները, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քարոզչության պատասխանատու Նաիրա Զոհրաբյանը «7օր»–ին ասել է.
–Մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրումների շուրջ քննարկումներն ավարտված չե՛ն։ Կարծում եմ՝ երկուշաբթի կամ երեքշաբթի մենք կունենանք վերջնական պատկերը, թե ովքեր կառաջադրվեն մեծամասնական ընտրակարգով։ Ես այս պահին որևէ թիվ նշել չեմ կարող, որովհետև քննարկումները դեռ ավարտված չեն, և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարից հետո նոր միայն՝ հաջորդ շաբաթվա առաջին օրերին, պարզ կլինի մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվողների վերջնական թիվը։
Նաիրա Զոհրաբյանը հերքել է նաև այն խոսակցությունները, թե ԲՀԿ–ն մեծամասնական ընտրատարածքներում առաջադրումներն ինչ–ինչ պայմանավորվածություններով է կատարում։
–Բացարձա՛կ որևէ պայմանավորվածություն չկա։ Տվյալ ընտրատարածքներում մեծամասնականով արդեն իսկ առաջադրված թեկնածուներից կարող եք եզարակացնել, որ որևէ պայմանավորվածություն չկա, և «Բարգավաճ Հայաստանը» պատրաստ է ազատ, արդար մրցակցության ցանկացա՛ծ կուսակցության ներկայացուցչի հետ,–նշել է Ն. Զոհրաբյանը։

Наира Зограбян: «Абсолютно нет никаких договоренностей».
Комментируя в беседе с «7or» публикацию в одной из газет о том, что партия «Процветающая Армения» окончательно определилась с именами выдвигаемых ею на мажоритарных местах кандидатов, ответственная за агитацию ППА Наира Зограбян отметила:
«Обсуждения относительно выдвижений по мажоритарной системе пока не завершены. Думаю, что во вторник или в среду мы получим окончательную картину того, кто выдвинется в этих округах. Назвать на данный момент какие-либо цифры я не могу, так как обсуждения пока продолжаются и только после съезда ППА в начале следующей недели станут известны окончательные цифры выдвижений по мажоритарной системе».
Она опровергла также ту информацию, согласно которой ППА выдвигает кандидатов на мажоритарных округах в соответствии с какими-то договоренностями.
«Абсолютно нет никаких договоренностей. Вы можете убедиться в этом по уже выдвинувшимся в мажоритарных округах кандидатам. «Процветающая Армения» готова к свободной и справедливой борьбе с представителем любой партии», - заявила Наира Зограбян.